Objekt koupil stát za 30,5 milionu korun v insolvenčním řízení. Stěhování se dotkne 139 zaměstnanců, kteří opustí tři domy. Řekla to mluvčí Úřadu práce ČR Kateřina Beránková.

Velká budova v centru města sousedí s objektem České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ). Právě ta jako podílový spoluvlastník využila při prodeji sídla někdejšího Četransu předkupního práva. Renáta Provazníková z oddělení komunikace ČSSZ sdělila, že náklady na úpravu vnitřku domu pro potřeby úředníků se teprve počítají.

Samotná ČSSZ má v Ústí nad Labem 120 zaměstnanců, denně obslouží na 300 klientů a zodpoví 500 telefonických dotazů. Koupený objekt ale budou využívat pouze lidé z úřadu práce, kde pracuje 232 osob.

V příštím roce

„Opustíme budovy v ulici Dvořákova, Veleslavínova a Bělehradská. Bude na ně vyhlášena nepotřebnost a budou nabídnuty ostatním organizačním složkám státu k bezúplatnému převodu," popsala Beránková.

Úřadu ještě zůstane vila v ulici W. Churchilla, kde sídlí agenda projektů EU, a pracoviště nepojistných sociálních dávek na Mírovém náměstí. „Stěhování je plánováno v průběhu roku 2016," upřesnila mluvčí.

V získaném objektu bude působit ostraha, uvedla Beránková. Protože se zvyšuje podle úředníků agresivita klientů a roste počet slovních útoků, podpoří bezpečnost na všech pracovištích v Ústeckém kraji také dohledová služba.