Pro Ústecký deník byl Rudolf Hoffmann pravidelným oblastním fotoreportérem a redaktorem déle než 20 let. Jeho láska ke sportu má však opravdu dlouhou historii.

Při studiu na železniční průmyslové škole v Děčíně si jeho výrazného sportovního talentu všiml učitel tělesné výchovy. Od té doby se Rudolf účastnil řady atletických závodů v severočeském kraji a později i na republikové úrovni. Jeho doménou se stal trojskok.

Pohřeb fotografa a spolupracovníka Deníku Rudolfa Hoffmanna.Pohřeb fotografa a spolupracovníka Deníku Rudolfa Hoffmanna.Zdroj: Miroslav Solař

Roky byl členem atletického klubu Spartak v Ústí nad Labem. Zde také spojil sport s jeho dalším výrazným zájmem – s fotografií a po dlouhá léta byl klubovým sportovním fotografem.

Těmto zájmům se věnoval ve svém volném čase. Celý život pracoval jako strojvedoucí v ústeckém lokomotivním depu Československých státních drah.

Naplno se začal fotografii věnovat v důchodovém věku, kdy přirozeně opustil aktivní sportovní kariéru, ale o to více se opřel právě do fotografie.

Tou dobou se také stal dlouholetou oporou naší sportovní redakce a svědomitě zaznamenával mnohé sporty v okrese Ústí nad Labem.