V Tescu se do organizování sbírky zapojili dobrovolníci Oblastní charity Ústí nad Labem. O možnosti přispět potřebným lidem darováním trvanlivých potravin informovali příchozí hned u vstupu do hypermarketu. Za pokladnami pak stáli dobrovolníci s připravenými vozíky. Krátce po poledni už je po několikáté vyprázdnili. Lidé věnovali zejména těstoviny, konzervy, rýži a mouku, instantní polévky, ale také olej, cukr a drobné sladkosti.

Štědří dárci

Malá holčička přinesla z maminčina vozíku paštiku. „Přibývá to rychle, jeden pán nám tu dokonce nechal vozík zaplněný zbožím. Někdo nedá nic, další lidé přinesou drobnost anebo rovnou plnou tašku," vyprávěli dobrovolníci ze střední školy v Trmicích.

S plnou taškou přišla od pokladny slečna Barbora: „Ráda pomůžu, když je ta možnost a mám jistotu, že se to použije  správně," dodala.

Starší paní Monika si dobrovolníky pozvala rovnou k nákupnímu pásu. Nakoupila za 600 korun. „Mám se zrovna docela dobře a tohle je akce na pomoc," vysvětlila Monika.

Pomoc v krizi

Cílem je získání potravin pro lidi a rodiny, kterým obastní charita v Ústí nad Labem  a její partneři pomáhají v sociální krizi a nouzi.

„Sbírka přispěje k doplnění skladových zásob a potraviny dáme těm, kteří je opravdu potřebují. Poslouží také  jako prostředek ke kontaktu s novými klienty, kterým můžeme poskytnout sociální poradenství a případně s nimi navázat dlouhodobější spolupráci. Část potravin bude uskladněna pro případ mimořádné události," informovala koordinátorka sbírky Vendula Krištofová.