Exstarostka Střekova Miroslava Lazarová, ředitel Dopravního podniku Ústí nad Labem Libor Turek i exstarosta centrálního obvodu město Jan Tvrdík. Členové ústecké ODS, kteří jsou zároveň zastupiteli města Ústí. Do jejich pomyslné biografie teď přibyla další společná položka. Volební shromáždění reprezentující členskou základnu ústecké ODS ani jednoho z nich nenominoval do blížících se podzimních komunálních voleb a za jedničku kandidátky zvolil podnikatele Jiřího Drbala. 

„Nechci se k tomu vyjadřovat,“ uvedla Lazarová. Turek ani Tvrdík nezvedali telefony.

Ilustrační foto
Ústí chce odkoupit rektorát u Máje

Triumvirát odmítnutých kandidátů se teď snaží prostřednictvím oblastní rady odebrat licenci ostatním téměř všem místním sdružením. Konkrétně sdružení ODS na Střekově, které vede Drbal, sdružení na Severní Terase, v Neštěmicích a buňce v centru města. Pokud by na to výkonná rada ODS kývla, zbylo by v Ústí jediné místní sdružení, nejmenší ODS - město.

Přitom vztahy s vedením města pod vlajkou UFO má trojice zastupitelů dobré. Turek se například stal ředitelem Dopravního podniku v Ústí nad Labem poté, co se právě ODS podílela na odvolání bývalého vedení města. Tvrdíka zase v loňském roce dosadila rada města do křesla jednatele Tepelného hospodářství města Ústí nad Labem. Lazarová pak sedí s primátorkou Věrou Nechybovou v zastupitelstvu obvodu Střekov.

Rektor Martin Balej podepisuje smlouvu na výstavbu CPTO.
Historicky největší stavba Univerzity J. E. Purkyně se dává do pohybu