UJEP má osm fakult, uchazeči mohou vybírat z velké nabídky bakalářských, magisterských a doktorských studijních programů. Celkový počet studentů, které plánuje univerzita přijmout pro akademický rok 2017/2018, je obdobný jako v předchozím roce.

Nový pětiletý magisterský program otevře pedagogická fakulta. Jde o program Speciální pedagogika s oborem Učitelství pro 1. stupeň základních škol a speciální pedagogika. „Student získá dovednosti a znalosti nezbytné pro práci učitele primární školy a učitele speciálních tříd nebo speciálních škol zřízených pro žáky se specifickými vzdělávacími potřebami," uvedla mluvčí univerzity Jana Šiková.

Čtěte také: Soud potrestal bývalou starostku Neštěmic podmínkou

Přírodovědecká fakulta otevře bakalářský program Aplikovaná informatika s oborem Informační systémy v kombinované formě. Fakulta sociálně ekonomická podle Šikové otevře navazující magisterský program Sociální politika a sociální práce s programem Řízení v sociální práci.

BOHATÝ STIPENDIJNÍ PROGRAM

„V loňském roce zaznamenal nárůst počtu podaných přihlášek zejména obor Speciální pedagogika - Intervence a dále některé obory přírodovědecké a technické. Například Toxikologie a analýza škodlivin nebo Energetika - Teplárenství a také nelékařský zdravotnický obor Fyzioterapie," doplnila prorektorka pro studium Alena Chvátalová.

Univerzita láká studenty na nízkou nezaměstnanost svých uchazečů, moderně vybavený kampus nebo bohatý stipendijní program. Například na ubytovacím stipendiu mohou studenti získat až 800 korun měsíčně.

Čtěte také: Prsaté ženské střídají kostlivci. Muzeum ukáže kresby archeologických nálezů