Uvedla to mluvčí univerzity Jana Šiková. Právě po technických profesích je v regionu podle úřadů práce největší poptávka.

Na čtyřech místech

Univerzita připravila podrobný projekt, na jeho uskutečnění teď bude shánět peníze. Náklady odhaduje na 330,5 milionu korun. Fakulta se nyní nachází na čtyřech místech v Ústí nad Labem, která jsou od sebe vzdálena několik kilometrů.

„Naším záměrem je urychlit dostavbu kampusu tak, aby studenti i zaměstnanci byli dotčeni dalšími stavbami co nejkratší dobu," uvedla mluvčí. Kampus vznikl v areálu bývalé nemocnice, která se přestěhovala z centra města do čtvrti Bukov.

Univerzita chce do kampusu přesunout také fakultu zdravotnických studií. V současné době vrcholí přípravy na stavbu Centra přírodovědných a technických oborů (CPTO). Skončila už architektonická soutěž, podle vítězného návrhu objekt vznikne na místě pavilonu porodnice.

Jediná univerzita v kraji

Masarykova nemocnice opustila původní areál v roce 2005. Revitalizace plochy 90 tisíc metrů čtverečních začala o rok později. V kampusu už je fakulta umění a designu, fakulta sociálně ekonomická, rektorát, knihovna. Jako zatím poslední byla otevřena budova filozofické fakulty.

Univerzita J. E. Purkyně je jedinou univerzitou v Ústeckém kraji, byla otevřena 28. září 1991. Tvoří ji sedm fakult, má téměř tisíc zaměstnanců a 10 480 studentů.