Návštěvníci se budou moci seznámit s fascinující říší hmyzu, ale i dalších živočichů, a zapojit se do různých aktivit věnovaných tomuto tématu.

„Pro návštěvníky je v prvním patře pavilonu exotária připravena ukázka exotického hmyzu jako jsou třeba zákeřnice, švábi, mnohonožky a různé druhy brouků. Nebude chybět ani ukázka krmného hmyzu, který je důležitou složkou potravy našich chovanců, jako jsou drápkaté opičky, žabky, drobné šelmy – surikaty, nosáli apod. K pestrosti akce přispějí také včelaři, kteří představí svoji práci, pomůcky nutné pro tuto činnost, užitečnost včel a jejich zajímavý život. Stejným způsobem bude prezentován i chov kalifornských žížal,“ doplňuje Matěj Kynšt ze zoo.

Při této příležitosti je v zoo nově instalován tzv. hmyzí hotel, který je umístěn poblíž ptačí voliéry u pavilonu exotária.

„Hmyz je důležitou součástí ekosystému, takže je potřeba jej chránit. Jedním ze způsobů, jak těmto živočichům jednoduchou cestou pomoci, je stavba vhodných příbytků. Hmyzí domeček zvládne vyrobit každý, tvůrčím nápadům a fantazii se meze nekladou,“ vysvětluje Nikola Roštejnská z oddělení propagace.

Během akce bude probíhat workshop, kde se přihlížející nejen dozvědí řadu zajímavostí, ale budou si moci takový jednoduchý domeček zkusit vytvořit. Stavebním materiálem jsou stébla rákosu, nalámané klacíky, šišky či provrtaný špalíček dřeva. Jeho obyvateli se mohou stát zlatoočky, slunéčka sedmitečná, škvoři, vosíci nebo včely samotářky.

Akce bude probíhat ve střední části zoo v okolí pavilonu exotária, a to mezi 13.00 a 16.00 hodinou.

„Nebude chybět ani tvořivá dílnička pro nejmenší, kteří si svůj výrobek budou moci odnést domů. Je připravený i soutěžní Kvíz Ferdy Mravence – sedm otázek věnovaných oblíbené kreslené postavičce a jeho kamarádům. Každý soutěžící bude na místě odměněn a navíc se zařadí i do slosování o hmyzího živočicha v nadživotní velikosti vytvořeného 3D tiskárnou,“ připojuje tisková mluvčí zoo Věra Vrabcová.