„V říjnu je naše zoo otevřena od 9.00 do 17.00 hodin. Fungují stále ještě oba vchody – spodní z Drážďanské ulice i horní od sídliště Dobětice. Pavilony, prodejna suvenýrů Sepilok i občerstvení jsou k dispozici stejnou dobu, ale zoo lze opustit turnikety u obou vchodů ještě hodinu po zavírací době, tedy do 18.00 hodin,“ přibližuje vedoucí návštěvnického servisu Andrea Balejová.

Od neděle 1. října se nepatrně snižuje i výše vstupného, dospělí zaplatí za návštěvu 110 Kč, děti, studenti a důchodci polovinu a rodina (dva dospělí a dvě děti) 290 Kč.

Změny doznají i oblíbená komentovaná krmení a další předváděcí akce. V sobotu 30. září bude v letošním roce naposledy přístupný volný výběh pro lemury kata pod restaurací Koliba, kde v 11.30 proběhne i poslední komentované krmení.

Stejně tak se v sobotu naposledy mohou malé děti povozit na ponících. Návštěvníci se ještě v sobotu mohou v 17.30 hodin podívat na krmení tuleňů, které se pak od neděle bude konat jen 2x denně a to v 10.00 a 15.30.

STĚHOVÁNÍ VYDER A ALIGÁTORA

"Celý víkend lze shlédnout medový strom pro malajské medvědy ve 12.30 hodin a krmení surikat ve 12.45 hodin. Bohužel, výjimečně se procházka slonů po zoo nebude konat ani v sobotu ani v neděli,“ sděluje tisková mluvčí zoo Věra Vrabcová. „Beze změny zůstává krmení orangutanů za využití prvků enrichmentu a to denně v 10.15 hodin a krmení piraň, které je každou sobotu ve 12 hodin,“ dodává.

Během měsíce října se budou stěhovat i některá zvířata. „Minulý týden již došlo k přesunu samice aligátora Adély, Libor ji bude následovat během několika dnů, ale bude záležet na počasí a na teplotě,“ vysvětluje vedoucí zoologického oddělení Petra Padalíková.

„Stěhování čeká i pár vyder malých, domovinou tohoto druhu je Jihovýchodní Asie, takže potřebují zimu strávit v prostředí s odpovídající teplotou. Samičku jsme v polovině září přivezli ze Zoo Ostrava,“ dodává.

ADOPTIVNÍM RODIČŮM PODĚKUJE I EVA PILAROVÁ

I v podzimním období pořádá zoo různé akce. „První sobotu v říjnu se v zoo konají oslavy Světového dne zvířat, na který pravidelně upozorňujeme nejen návštěvníky naší zoo, ale v tento den věnujeme poděkování hlavně sponzorům, adoptivním rodičům a patronům, kteří zvířata v zoo podporují celý rok. Pouze pro ně je připravena komentovaná prohlídka s novinkami posledního roku, ale odpoledního programu u restaurace Koliba se mohou zúčastnit všichni návštěvníci,“ sděluje Matěj Kynšt.

„Společný program začíná ve 14.00 hodin poděkováním a oceněním dlouholetých a významných adoptivních rodičů, zvířatům v zoo se dostane požehnání od představitele Diecéze litoměřické, nebude chybět ani různá taneční a hudební vystoupení. Hostem dne je milovnice zvířat zpěvačka Eva Pilarová,“ doplňuje na závěr Matěj Kynšt.

Předváděcí akce ústecké zoo v měsíci říjnu:Komentované krmení tuleňů: denně kromě úterý v 10.00 a 15.30 hodin
Enrichment u orangutanů: denně v 10.15 hodin
Krmení piraň: sobota ve 12.00 hodin
Procházka slonů po zoo: denně v 11.30 hodin (s tolerancí, v závislosti na počasí a zdravotním stavu zvířat)
Cvičení slonů: 14.30 hodin