VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ústecko čeká pestrá sobota. Pobaví festival Fírfest či výročí bitvy u Chlumce

Ústecko - Válečná vřava se vrací do okolí krajského města. Na oslavu 205. výročí bojů u Chlumce, Přestanova a Varvažova přijedou vojáci v historických uniformách z ČR i z Německa.

31.8.2018 AKTUALIZOVÁNO 31.8.2018
SDÍLEJ:

Bitva u Chlumce, srpen 2013.Foto: DENÍK/Karel Pech

Ač hlavní boje vypuknou v sobotu v 15.00 u Chlumce a v 16.00 u Varvažova, už v pátek vojska rozbalí ležení ve 13.00 v Ústí u OC Forum. Předcházet tomu bude slavnostní znovu odhalení dávno ztracené a letos nalezené pamětní desky rakouského dragouna Friedricha Jordana. Ta bude vystavena v Muzeu města Ústí nad Labem do 30. září.

V 18 hodin večer se koná v Císařském sále v Muzeu města Ústí nad Labem koncert folklórního souboru „Kozáci Vltavy“, který připomene tradici historických kozáckých písní. a ve 21.00 zazní salvy z děl z Větruše.

V sobotu pak na zmíněných místech proběhne rekonstrukce bitvy z roku 1813, kdy zde spojenecká vojska Rakouského císařství, Ruského impéria a Pruského království společně porazila francouzský armádní sbor a v následujících bojích u Varvažova zabránila průniku francouzských vojsk císaře Napoleona I. do Čech.

Převážně rock a heavy metal nabídne návštěvníkům festival Fírfest v horní části ústeckého Letního kina v sobotu od 12.00. Hvězdami 10. ročníku akce budou Vitacit či Vilém Čok, zahrají i domácí Sklap a New Black Jack, slavní Tony Ducháček a Garage či Angelic Project. Festival pro celou rodinu stojí na místě 250 korun, v předprodeji 180 korun. Necháte-li se zde ostříhat kadeřnictvím Cassiope, přispějete svými vlasy onkologickým pacientům.

Na akci pro děti zve v sobotu od 14 hodin koupaliště v Brné, kde Duo Jaking připravilo bublinkovou show. Uvidíte duhové bubliny v nápaditých tricích, některé z vás duo Jaking obleče do obřích bublin od hlavy k patě. A nakonec je workshop, kde každý zkusí, jaké je to být bublinářem. 

Ústecký Aeroklub zve v sobotu 1. září od 10 do 17 hodin na letiště v Podhoří na akci Ústecké nebe plné letadel. Vstup je zdarma, program láká na historická i akrobatická letadla. Pořadatelé se rozhodli pro téma 1. a 2. světové války. Návštěvníky čekají ukázky historických letadel na zemi i simulace vzdušných historických soubojů na nebi.

„Loni akce zaujala rodiny s dětmi, i letos máme doprovodný program: dětské atrakce i soutěže, pobaví YouTuberka i zpěvačka Veronika Spurná,“ ví zástupce organizátorů Milan Elšík. Kyvadlová doprava MHD Ústí sveze na akci i zpět na Rondel návštěvníky zdarma.

V sobotu se otevřou dveře stanice Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje v Petrovicích. Návštěvníky zde čeká bohatý program s již tradiční soutěží o toho nejvýš vypuštěného draka.

Na programu akce budou od 9.00 ukázky zásahové jednotky Policie ČR, od 9.40 ukázky činnosti malých hasičů, od 10.15 ukázka zásahu HZS ČR. Následovat zde pak bude od 11.00 do 12.00 samotná drakiáda, na ni pak od 12.00 do 13.00 hodin naváže opékání buřtů. Akci zde tradičně pořádá Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje se Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska.

Nadační fond Upřímné srdce zve v sobotu k jezeru Milada na 3. ročník Běhu upřímných srdcí na jezeře Milada u Chabařovic. Pro aktivní běžce bude připravena pětikilometrová trasa, rekreační běžce čeká trasa jeden kilometr, krátké trasy jsou připraveny i pro nejmenší děti. Letos organizátoři přidávají štafetu OHK Ústí v běhu na 3 km pro tříčlenná družstva. Lze se těšit na doprovodné aktivity (koníčci, pejsci, malování na obličej, novinky v oblasti zdravé výživy, bojové hry).

Už 27. setkání obcí Čermná proběhne v sobotu v Libouchci. Akce bude probíhat na tamních sportovištích, v areálu KD Svoboda a současně i v Čermné na náměstí. Družstva nebo jednotlivci budou soutěžit v jednotlivých sportech jako malá kopaná, beach volejbal, hasičské závody, golf, stolní tenis, ale i šachy či rybářské závody. Sportovní část se uskuteční od 8 do 14 hodin, následovat bude až do půlnoci hudba a zábava.

TIPY OD SOUSEDŮ: TEPLICKO

U teplické Olympie se sejde v sobotu více než stovka RC modelů z domácích sbírek z celé České republiky. Od osobních automobilů přes kamiony, záchranářské vozy až po stavební nebo zahradní techniku. Spanilá jízda všech modelů se koná v 11:00, 13:00 a v 15:00 hod. Ukázka RC hasičského zásahu ve 12:00, 14:00 a v 16:00 hod. Chybět nebude RC koutek pro děti. Vstup je zdarma.

Již desátý ročník soutěžního klání s názvem Pivní borec proběhne v sobotu od 16 hodin v Modlanech. Na odvážlivce, kteří se do klání zapojí, čeká pět záludných disciplín, například pití tupláku načas, motání kolem pivního či pití brčka pivem. Na závěr akce, která proběhne v areálu SK Baník Modlany bude hudba k tanci i poslechu.

Sbor dobrovolných hasičů Mikulov pořádá v sobotu tradiční soutěž Železný hasič. Jde již o 7. ročník. Start akce je v 9.00 hodin pod slalomovým svahem v Mikulově. Vypsáno je pět kategorií. Na sportovce čeká šest disciplín, například: převalení pneumatik, běh do svahu či bouchání palicí.

Obec Měrunice a Sbor dobrovolných hasičů Měrunice pořádají tuto sobotu na tamějším fotbalovém hřišti hasičské slavnosti k příležitosti 140. výročí založení SDH Měrunice. Start akce je ve 13.00 a těšit se lidé mohou během odpoledne na spanilou jízdu požární techniky, revival kapelu Wanastowi Vjecy, kolotoče a ohňostroj.

TIPY OD SOUSEDŮ: DĚČÍNSKO

Už od čtvrtka baví Děčín literární festival Zarafest, který vstoupil do 18. ročníku. Jeho letošní motto zní Na sever! V pátek od 18.00 si mohou milovníci umění prohlédnout v Artmaterialu olejomalby na téma Bouřková situace Zdeňka Koška.

Festival vyvrcholí v sobotu v Růžové zahradě na děčínském zámku, od 15 hodin tu přivítají spisovatele a básníky Hájíčka, Stančíka, Škrabala, Ohniska, J. Topola či projekt Vejce/Eggs Olgy Stehlíkové. Zahraje též Nauzea Orchestra z Ústí.

Ve stejný den se na zámku konají i Slavnosti medu a vína. Návštěvníci se od 11.00 mohou těšit na ochutnávky, přednášky o včelách, ukázky úlů i soutěže pro děti. Těšit se mohou i pivaři, pro ně uvaří pivovar Nomád medové pivo. Zahrají Dixi DC a Cimbálová muzika Bohuslava Eliáše. 

Na nejrůznějších grilovaných dobrotách si pochutnají v sobotu mezi 10. a 18. hodinou lidé v Děčíně. Festival grilovaných jídel na Smetanově nábřeží milovníkům dobrého jídla nabídne burgery, kuřata, kolena, grilovaná masa různých druhů, grilované sýry a zeleninu, veganská jídla a další pochutiny. Akci pořádají Severočeské farmářské trhy.

O pohár města Děčín v požárním útoku se již po 51. utkají hasiči v sobotu od 13 hodin. Akce proběhne na Smetanově nábřeží, stejně jako grilování či Běh na podporu vojenského fondu solidarity a Nadace policistů a hasičů. Součástí akce bude Den záchranářů, který láká na ukázku české a německé hasičské techniky, program říční policie a psovodů městské policie či dynamické ukázky záchranářů.

Podpořit dobrou věc sportem mohou první zářijový den lidé v Děčíně. Na Smetanově nábřeží se uskuteční 2. ročník Běhu pro Vojenský fond solidarity (VFS) a Nadaci policistů a hasičů (NPaH), který proběhne od 10 hodin. Celý výtěžek ze startovného bude rozdělen a odeslán na VFS a NPaH.

O srdce Kamenné dámy se utkají hasiči v sobotu na Sněžníku. Na třetím ročníku soutěže jednotlivců hasičů bude čekat na pokoření 173 schodů rozhledny Děčínský Sněžník. Návštěvníci se dále mohou těšit na soutěž o nejlepší koláč, country kapelu COUVEJ, lezeckou stěnu či soutěže pro děti. Chybět nebude ani stánek s občerstvením.

Na pravý čerstvý moravský burčák lákají Slavnosti burčáku ve Vilémově. Na fotbalovém stadionu SK Stap Tratec Vilémov si od 18 hodin lidé budou moci vychutnat také moravskou slivovici, svařák či pivo Staropramen, ale i grilované dobroty. K tanci a poslechu zahraje Franz Lustig, na místě bude také bohatá tombola s hodnotnými cenami. Vyrazit mohou celé rodiny, děti si zařádí na hřišti.

Závěr prázdnin si lidé mohou zpříjemnit návštěvou rumburského muzea. Na sobotu 1. září tu chystají pro návštěvníky všech věkových kategorií Výlet za rumburskou historií ve stylu živých obrazů nazvaný pořádající hereckou agenturou Modua Návštěva malé Paříže severu. Nová muzejní expozice Střípky z historie doslova ožije starými příběhy a historkami.

Do pobočky Oblastního muzea v Děčíně, muzea Rumburk, mohou lidé zavítat mezi 10. a 16. hodinou, vstupy pro návštěvníky budou vždy v půlhodinových intervalech za jednotné vstupné 30 korun. Hlavní postavou celého dne bude hostinský z vyhlášené rodinné restaurace na Tolštejně, Johann Josef Münzberg.

Široké portfolio regionálních pivovarů či mimořádná prohlídka zámecké sladovny s expozicí o pivovarnictví ve Šluknově. Jak už program napovídá, ve Šluknově se chystají pivní slavnosti. Návštěvníci se mohou těšit také na koncerty kapel Heliod, Postmodern Orchestra či Discoballs. Pivní slavnosti odstartují v sobotu od 14 hodin v zámeckém parku.


 

Autor: Redakce

31.8.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 25 000 Kč Číšníci a servírky Číšník - servírka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Fibichova 392/25, Ústí nad Labem., Požadujeme: vyučení nebo středoškolské vzdělání, praxe v oboru, pracovitost, komunikativnost, flexibilitu, dobré vystupování, znalost min. jednoho cizího jazyka, Nabízíme: mzdu 25 000 - 30 000,- Kč.,zvláštní prémie, podnikové stravování., Kontakt: osobně po telefonické domluvě.. Pracoviště: Ekofin pc spol. s r.o. - 03: hotel větruše, Fibichova, č.p. 392, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Jan Dušek, +420 722 001 277. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 20 000 Kč Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič - skladník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Textilní 3454/3A, Ústí nad Labem., Požadujeme: základní vzdělání, ŘP skup. C pro tuzemskou dopravu., Nabízíme: čistou mzdu 20 000,- Kč. + stravné, nástu ihned nebo dohodou. , Kontakt: telefonicky si sjednat osobní schůzku.. Pracoviště: Igefa s.r.o., Textilní, č.p. 3454, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Lenka Jelonková, +420 475 522 072. Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 25 000 Kč Mechanici a opraváři nákladních automobilů Automechanik, opravář strojů a zařízení a příbuzné obory. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 50000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Místo výknu práce: Přestanov č.p. 110, Chabařovice., Požadujeme: vyučen v oboru, praxe a řidičský průkaz C a svářečský průkaz výhodou, vhodné i pro příbuzné obory - letecký mechanik, opravář stroju a zařízení, opravář zemědělské techniky atd., vhodné i pro absolventy bez praxe v oboru., Nabízíme:mzdu v rozsahu 25.000 až 50.000 btto v závislosti na znalostech a praxi, nástupní plat dle dohody, stravenky, pracovní oblečení a pomůcky (včetně jejich čištění), stravování atd., Kontakt: od 09:00 do 17:00 hod si telefonicky předem domluvit osobní schůzku.. Pracoviště: Hesti, spol. s r. o. - úl, 403 17 Chabařovice. Informace: Michaela Šalé, +420 471 001 440. Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 20 000 Kč Svářeči Svářeč metodou 141TIG. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 30. Poznámka: Místo výkonu práce: Hluboká č.p. 194, Neštěmice, Ústí nad Labem., Požadujeme: základní vzdělání, sváření 141 TIG., Nabízíme: mzdu 20 000,- Kč., Kontakt: na uvedený e-mail.. Pracoviště: Envir-invest spol. s r.o. - provozovna [926], Hluboká, č.p. 194, 403 31 Ústí nad Labem 16. Informace: Jan Hron, +420 606 489 386.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Florbalisté Ústí nad Labem, ilustrační foto 2018/2019. Foto: Jan Němeček/Florbal Ústí

Florbalisté Ústí rozstříleli Náchod na jeho hřišti

Ilustrační foto

Naši prvňáci: Ve středu se představí prvňáčci ze ZŠ Anežky České

Místo prohry 0:4, kontumační výhra 5:0. Slovanu pomohlo přísné pravidlo

Ústí nad Labem - – Hokejový osud si v posledních dnech pořádně zahrává s ústeckým Slovanem. Nejprve mu dopřál spíše fotbalovou výhru 1:0 v Přerově, následně ale nedalo ani gól právě Ústí a doma padlo s lídrem z Českých Budějovic 0:4. Hráče trápilo, že nevyužili žádnou ze 47 střel, teď je ale zase všechno jinak.

AKTUALIZOVÁNO

FOTO: Nechybová předala vládu nad Ústím Nedvědickému

Ústí nad Labem - Měsíc a půl po skončení komunálních voleb se Ústí nad Labem dočkalo nového vedení. 

Futsalisté Rapidu šlágr ve 2. lize nezvládli, s Kladnem padli 4:6

Ústí nad Labem – Futsalisté Rapidu prohráli v bitvě o vedoucí pozici 2. ligy na Kladně 4:6 a propadli se až na čtvrtou příčku.

Známý tenor a patriot Ústecka Hanuš Adamec slaví úctyhodných 90 let

Trmice - Významné jubileum slaví dlouholetý člen Ústeckého pěveckého sboru Hanuš Adamec. 

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT