Zastřešení tribun, zasedací a technická místnost s elektrokotlem, sklady, sociálky, šatny. Od podlahy se město Ústí rozhodlo vzít dostavbu Stadionu mládeže v ústecké čtvrti Bukov.

Hokejbalový klub Elba DDM Ústí nad Labem čeká na pořádné zázemí už přibližně 12 let. „Máme tu historickou budovu, o které nikdo neví, kdy ji postavili. Bylo to snad někdy ve 40. letech minulého století. Neustále ji provizorně opravujeme, abychom vůbec mohli fungovat. Ať už v hokejbalu, nebo dalších sportech,“ popsal vedoucí týmu hokejbalistů Tomáš Laibl.

ZE ŠATEN NA HŘIŠTĚ JDOU PĚT MINUT

Stadion má za sebou částečnou revitalizaci, došlo k ní před pěti lety. Teď se ale změní k nepoznání. Stavba zázemí začne co nevidět, skončilo totiž výběrové řízení na stavební firmu, která se rekonstrukce chopí. Komise ústeckým radním doporučila společnost ELA Litvínov, jež nabídla, že práce na stadionu provede za necelých osm milionů korun.

„Dostavba stadionu zlepší podmínky pro sportovce, jichž v klubu působí na čtyři stovky. Většinou jde o děti, které ale neměly odpovídající podmínky,“ uvedl Karel Rouč z tiskového oddělení kanceláře ústecké primátorky.

Trenér klubu Jaroslav Pavlík vysvětlil, že sice hrají extraligu, ale přitom mají jedno z nejstarších zázemí v republice. „Na hřiště to hráči mají pět minut. Když hrajeme zápas, tak z desetiminutové přestávky strávíme polovinu jen pochodováním do šatny a zpátky,“ líčil trenér Pavlík.

„To jim sotva stihnu říct, co potřebuji, a už aby se zase oblékali a šlapali na hřiště,“ stěžoval si trenér.

Nová budova ovšem sousedí s hřištěm, což bude komfortní pro hráče, rozhodčí, ale třeba i rodiče, kteří sem vodí své malé sportovce. „Není nic hezčího, než když si děcka mají kde nechat věci a mohou bezstarostně trénovat. To víte, opravdu se na to moc těšíme,“ pokračoval trenér Jaroslav Pavlík.

POŘÁDNÉ ZÁZEMÍ SI ZASLOUŽÍ

Hokejbalové hřiště má tři roky starý umělý povrch, a tak klub plánuje podobné rekonstrukce povrchů na sousedních tenisových kurtech a také víceúčelovém hřišti.

„Potřebujeme, aby tráva vydržela alespoň deset let, aniž bychom museli žádat o velké peníze,“ poznamenal vedoucí týmu Tomáš Laibl.

Ústecká primátorka Věra Nechybová doplnila, že zdejší hokejbalový klub si pořádné zázemí určitě zaslouží. „Nejenom hokejbalisté, kteří mají slušné výsledky, ale i diváci, kteří sem dochází, nebo školy. Bude to další sportovní areál, který bude konečně sloužit dětem v Ústí, a to je nejdůležitější,“ myslí si primátorka.

Město Ústí letos podpořilo sportování dětí a mládeže mimo dotovaných akcí ještě takzvanými šeky, které školáci předají v klubu, kam docházejí trénovat. Šeky poté město proplácí.

Tímto způsobem má být zajištěno, že se dotační peníze dostanou opravdu těm oddílům, kde děti sportují, a ve výši odpovídající počtu cvičících dětí.

Na podporu celoročního sportování dětí zastupitelé tímto způsobem přidělili více než sedm milionů korun.

Dostavba Stadionu mládeže
Stavební úpravy Stadionu mládeže na základě doporučení hodnotící komise provede společnost ELA Litvínov s nabídkovou cenou 7 890 985 Kč bez DPH. Dostaví rozestavěnou budovu, která bude sloužit jako zázemí pro sportovce hokejbalového Elba DDM Ústí nad Labem. Objekt navazuje na hokejbalové hřiště. Vzniknou v něm šatny se sociálním zařízením pro sportovce, technická místnost pro elektrokotel a zásobníky teplé vody, sklady, sociální zařízení pro veřejnost, šatna a sociální zařízení pro rozhodčí, zasedací místnost. Tribuny zastřeší kvůli snížení hluku a zvýšení komfortu diváků.