Soutěž je určena pro podniky a organizace, které působí na území Ústeckého kraje. Má ocenit subjekty, které dbají o životní prostředí, pečují o své zaměstnance, zákazníky i dodavatele a usilují o rozvoj regionu.

„Hodnotit by se měla například transparentnost, dobré vztahy se zákazníky a dodavateli, dodržování pracovních standardů či ekopolitika, do níž spadá třeba využívání recyklovaného papíru," vysvětlila krajská mluvčí Lucie Dosedělová. Hodnotitelská komise bude posuzovat jen aktivity za loňský rok.

Uchazeči musí vyplnit přihlášku a dotazník s několika otázkami, které zjišťují míru společenské odpovědnosti. Vyplněné dokumenty je třeba odeslat Hospodářské a sociální radě Ústeckého kraje (HSR ÚK). Ve spolupráci s ní a Radou kvality ČR kraj na konci tohoto roku vyhlásí vítěze. Je tak už pátým regionem v republice, který takovou soutěž pořádá.

„Odpovědným chováním můžeme přispět ke zlepšení image našeho kraje, společenského klimatu i k celkovému rozvoji. Proto je důležitá spolupráce, výměna zkušeností a oceňování těch, kteří se společensky odpovědně chovají," uvedl hejtman Oldřich Bubeníček.

Formuláře a více informací o soutěži jsou k dispozici na webových stránkách Ústeckého kraje a HSR ÚK.

Na středeční konferenci hejtman Oldřich Bubeníček, předseda HSR ÚK Richard Falbr, primátor Ústí nad Labem Josef Zikmund a rektor UJEPu Martin Balej také podepsali memorandum o partnerství a rozvoji společenské odpovědnosti v regionu. Celkem bude mít 14 signatářů.