Ústecký registr řidičů od úterý 23. července rozšiřuje úřední hodiny o úterý a čtvrtek. Mají se tak zkrátit čekací doby, které byly dosud i několikahodinové.

Končily kurzy

„Důvodem je velký počet klientů, kteří na registru řidičů čekali na vyřízení žádostí o vydání řidičského průkazu, profesní způsobilosti řidiče a paměťových karet do digitálního tachografu," uvedl  mluvčí ústeckého magistrátu Karel Rouč.

Před prázdninami ve městě končilo několik kurzů autoškoly, jejichž absolventi podle Rouče zasáhli do počtu klientů registru. Dlouhé fronty tu vznikaly také kvůli vyřizování dokumentace profesionálních řidičů. „Ta je složitější a časově náročnější," dodal Rouč.

Do agendy registru řidičů spadá také výměna řidičských průkazů, která je letos povinná pro ty, kteří mají oprávnění vystavené od počátku roku 2001 do 30. dubna 2004.

Podle internetových stránek ministerstva dopravy v červnu v Ústí zbývalo 7 108 řidičů, kteří si průkaz ještě nevyměnili, tedy skoro 60 procent.  K 30. červnu zbývalo v celé republice vyměnit 561 997 řidičských průkazů podléhajících povinné výměně. Podle ministerstva řidiči k záležitosti zatím nepřistupují příliš zodpovědně. Čas na to mají do 31. prosince.

Sedm dní v týdnu

Registr řidičů měl dosud v Ústí nad Labem úřední hodiny v pondělí a ve středu od 8.00 do 17.00 hodin a v pátek od 8.00 do 11.00 hodin. Nyní přibude ještě úterý od 8.00 do 15.00 hodin, ve čtvrtek se přepážky uzavřou o hodinu dřív. Rozšíření úředních hodin není časově omezené, v této podobě by už měl úřad fungovat pořád.

Doba, kterou lidé trávili ve frontách, byla neúnosná. Rozšířením úřední doby o další dva dny, tak občané budou mít více příležitostí k vyřízení svých záležitostí na odboru dopravy," uvedl primátor Vít Mandík.


Registr vozidel, který se nachází v jiné části magistrátu, podle Rouče po spuštění nového systému funguje bez problémů. „Stále je ale pomalejší než při předchozím systému," dodal.