Soutěž je všechny tak nadchla, že již letos na jaře začala Alena Remešová plánovat uspořádání základního kola i v Ústí nad Labem. Uspěla a dívky se již mohou začít hlásit.

„Tehdy jsem to veřejně slíbila a chtěla jsem to splnit. Teď je již všechno zařízené," řekla Deníku Remešová. Zjistila, že v minulosti se soutěž na Ústecku dokonce konala, ale pak vše ustalo. Dívka roku se jako soutěž bude letos konat již po pětadvacáté.

Nejdříve se prý snažila najít v Ústí partnera, který by se s ní do celého projektu pustil. Oslovila dům dětí, a i když ten měl nakonec také zájem, dohodla se s Michalem Maškem.

„Ještě jsme to ani nezačali inzerovat a již mám šest zájemkyň," prozradila organizátorka. Mezi dívkami nechybí Zuzana, která uspěla v loňském roce. „Dívky na to neustále vzpomínají. Chci dát šanci i dalším," dodala.

Soutěž Dívka roku v Ústí:• Přihlášku a podmínky lze najít na internetových stránkách divka-roku.webnode.cz
• Zájemkyně, dívky od 13 do 15 let se mohou hlásit až do konce prosince letošního roku
• Ústecké kolo se bude konat 23. února 2014. Místo zatím není jisté, buď kulturní dům, případně Větruše

Podařilo se jí sehnat i řadu sponzorů. Slibuje, že dívky čeká mnoho nových zkušeností. „Již jsme dohodli, že dostanou například půjčené šaty z módního salonu. Takže nebudou muset mít na soutěž vlastní," uvedla.

Přihlášky mohou dívky podávat do konce roku, kromě věku nemají žádné omezení, například ve výšce a podobně.

„Od ledna máme zajištěné prostory, kde se s nimi budeme scházet. Budou si moci například zkoušet svá vystoupení," dodala.

V soutěži dívky čeká rozhovor, test všeobecných znalostí, aerobic či test zručnosti. Loni například dívky narazily na úkol přišít knoflík. „Nepovedlo se mi přišívání knoflíku. Nemohla jsem navléknout nit do jehly a pak jsem to nestihla," přiznala tehdy Zuzana.