Policie ho předvádí zájemcům před hejtmanstvím v Ústí nad Labem jako součást akce Safety Road, která se konala v úterý 19. září, spatřit ho mohou zájemci ještě ve středu do 14 hodin.

„Cílem tohoto projektu je aktivně působit na účastníky silničního provozu. Ze statistik dopravních nehod nám vyplývá, že ve většině případů sehrály důležitou roli krátká řidičská praxe, nepřiměřená rychlost, přeceňování řidičských schopností a řízení zapůjčeného vozidla. Snažíme se proto oslovit hlavně ty cílové skupiny, které jsou více ohroženy zmiňovanými riziky. Tedy mladé začínající řidiče, kteří mají řidičské oprávnění méně než dva roky a kteří se na nehodovosti podílí ve třiceti procentech," uvedla mluvčí ústecké policie Veronika Hyšplerová.

„Akce přináší ucelený přehled o rizicích na silnicích a také nabízí možnost aktivního seznámení se s těmito riziky. Projekt je koncipován jako zážitkový program. Účastníci si mohou vyzkoušet trenažér na motocykl a motorové vozidlo, brýle simulující stav pod vlivem alkoholu a pod vlivem drog, otočný simulátor a další,“ dodala mluvčí.