Z toho 32,9 milionu doputuje na tradiční kolektivní a individuální sporty. Zbývající peníze jsou určeny na zmiňované ostatní sportovní aktivity mládeže do dvaceti let ve výši 18 milionů, pořádání sportovních akcí jako půlmaratón, ale i lodní dopravu, nebo údržbu běžeckých stop nebo na podporu handicapovaných sportovců a další.

Tabulka s rozdělením financí pro sport v Ústí nad Labem, se srovnáním letoška a příštího roku.Tabulka s rozdělením financí pro sport v Ústí nad Labem, se srovnáním letoška a příštího roku.Zdroj: Magistrát města Ústí nad LabemNejvíc bude přispívat na sportovní činnost a práci s mládeží klubům tradičních olympijských a mediálně atraktivních sportů reprezentující Ústí nad Labem v nejvyšší a druhé nejvyšší soutěži ČR včetně mládežnických kategorií. Tedy hokej, fotbal, volejbal, basket a florbal, celkem 26,1 milionu. Na mediálně atraktivní a tradiční olympijské sporty reprezentující město ve třetí nejvyšší soutěži přispěje 5,3 miliony. Na ostatní kolektivní seniorské sporty vyčlenilo 550 tisíc, na individuální seniorské 450 tisíc a individuální juniorské sporty půl milionu korun.

Podle radního pro sport Jiřího Horáka (ANO) oproti loňsku město rozšířilo svou podporu pro hokejisty a fotbalisty, kteří hrají třetí nejvyšší soutěž v zemi.

„Na sportování mládeže u těchto sportů se nevztahují šeky, ty jsou určeny pro ostatní sporty. Mediálně atraktivní sporty dostávají paušální částku z jiného zdroje. Podpora je zde mnohem vyšší, například u hokeje ta částka na jedno dítě nebo juniora představuje nějakých 23 tisíc korun,“ poznamenal s tím, že město podporu sportu považuje za velmi důležitou.

Ústí v reakci na včerejší tragický útok na půdě Filozofické fakulty UK a vyhlášení státního smutku rušíme sobotní program Ústeckých Vánoc na Lidickém náměstí.
V šoku je i Ústí. Soustrast vyjadřují politici i organizace. Pieta ovlivní trhy

HC Slovan obdržel na činnost 3,1 milionu korun, oproti tomu hokejová mládež dostala 5,6 milionu. Manažer profesionálních hokejistů Slovanu Mikael Agateljan dotaci od města nijak nekritizoval.

„Postačující rozhodně není, ale jsme za ni rádi. Další je na jednání s městem. Já ale chápu, že města nemají dotovat, ale spíš podporovat. Ostatně, město má taky nějaké možnosti, ze kterých musí vycházet. Nemám jim to za zlé, nebo tak. V každém případě teď hokej není výdělečný, když budeme po roce na nule, bude to v pořádku. Prostě si nestěžuji, jsem rád za každou podporu, není nikde dáno, že město má za povinnost nás podporovat,“ poznamenal.

Vánoční fotografie ukazují Ústečany během svátků mezi lety zhruba 1900 až 1945.
FOTO: Štědrovečerní salát dělali Ústečané ze sledě a podávali na stůl s párkem

Naopak za dostačující považuje podporu od města šéf fotbalové mládeže Václav Kožíšek.

„Město nám oproti loňsku přidalo kolem 200 tisíc. Z pohledu fotbalové mládeže je to od města dostačující. Pro nás je velmi důležité, že ta podpora je dlouhodobá a pravidelná. Na jejím základě jsme schopni získat dotace i z jiných zdrojů. Z Ústeckého kraje, fotbalové asociace, České unie sportu, a v neposlední řadě jsme díky dlouhodobé podpoře mohli rozjet příhraniční spolupráci s německými Drážďany, kterou dotuje EU. Je prostě velmi důležité, že podpora města trvá několik let a můžeme mít jistotu, že s ní můžeme pracovat a na jejím základě získat další dotace,“ vysvětlil.

Vánoční výzdoba domů v Ústí nad Labem.
VIDEO: Tady jsou Vánoce doma. Podívejte se, jak Ústečané zdobí své domy

Navrhované částky nakonec podpořila i opozice, konkrétně třeba zastupitel PRO Ústí Lukáš Blažej. „Skutečně jsme pro to nakonec hlasovali. Ale nevyhovuje nám, že ve sportovní komisi nezasedá nikdo z opozice, protože nemáme možnost si zkontrolovat navrhovaná čísla a ani jejich zdroj. Ten základ, podle kterého vznikají výsledné částky. Je to neprůhledné,“ dodal.

Mohlo by vás zajímat: Turnaj Lokomotif Cup vyhrál Sebuzín, vybralo se přes sto tisíc

Zdroj: DENÍK/Jaroslav Zeman