Klíšská ulice je momentálně průjezdná jen jedním pruhem, a to pouze pro auta jedoucí směrem na Klíši. V opačném směru musí řidiči zvolit cestu přes Moskevskou ulici, která je nyní jednou z nejvytíženějších ulic v centru města. 

Za vše mohou práce na inženýrských sítích, v Klíšské ulici momentálně probíhá druhá etapa rekonstrukce zastaralého a silně korozivního vodovodu z roku 1952 a popraskané zdeformované kanalizace z roku 1926. Práce započaly letos koncem září a hotovo by mělo být v druhé polovině stejného měsíce roku 2024.

ČFL: Ústí nad Labem - Most
Ústí je terčem jako RB Lipsko. Šílený marketing nevoní ani vlastním hráčům

Neznámená to ale, že by ulice měla být jednosměrná po celý rok. Zhruba v polovině prosince práce přeruší zima, díky které se místo po dopravní stránce vrátí do původního stavu, k dispozici tedy budou oba jízdní pruhy. Po zimních měsících započne další část rekonstrukce o kousek výše.

Plánovaný scénář Deníku potvrdili na místě dělníci i stavbyvedoucí s tím, že oprava je zkrátka nevyhnutelnou záležitostí. Řidiče tak bude Klíšská ulice omezovat i během příštího roku. 

Investorem stavby je Severočeská vodárenská společnost a jedná se o jednu ze staveb pro okres Ústí nad Labem, kde pro rok 2023 naplánovala SVS celkem devatenáct staveb v celkovém objemu 196,6 milionů korun bez DPH. Kompletní informace o rekonstrukci lze nalézt v tiskové zprávě SVS.

Ochutnávání svatomartinského vína na Lidickém náměstí v Ústí nad Labem.
Tak chutná letošní mladé víno. Na Lidickém náměstí teklo svatomartinské proudem

V Ústí nad Labem v současnosti nejde zdaleka o jediné dopravní omezení. Kromě výše zmíněných ulic Klíšská a Bělehradská probíhají opravy v Krásném Březně v ulici Výstupní, ve stavu rekonstrukce je i Žižkova ulice vedoucí od kruhového objezdu pod Větruší do Trmic.

Na nynější stav Klíšské ulice se můžete podívat v naší fotogalerii, která je součástí článku.

Mohlo by vás zajímat: Bělehradskou ulici v Ústí otevřeme pro auta ještě v listopadu, slibuje ČEZ

Zdroj: Janni Vorlíček