Reagovali tak na nabídku současného vlastníka areálu společnosti Power Get Miloše Podolského. Ten ovšem lázně nabídl samotné. Řeč nebyla ani o ceně, na druhou stranu realitní server uvádí výši 5,5 milionu korun.

Střekovské „Vrbáče“ přišly na řadu jako úplně poslední projednávaný bod. Předložil ho opoziční zastupitel Martin Krsek (PRO! Ústí) na samém začátku zasedání. „Je to druhá šance pro město, jak je odkoupit. Můžeme sem vrátit lázně, nebo tu vybudovat muzejní a komunitní centrum. Město bude ve výhodné pozici, jelikož má lepší přístup k dotacím na likvidaci brownfieldů. Je tu i možnost propojit celý areál pro volnočasové aktivity rodičů s dětmi,“ argumentoval s tím, že například Drážďany nebo Liberec staré lázně dokázaly úspěšně přebudovat.

První do diskuze vstoupil zastupitel koaličního UFO Jiří Madar. Poznamenal, že město pod vedením jeho hnutí v roce 2017 chtělo areál koupit, ale pouze celý i s tělocvičnou. S tehdejšími vlastníky dohodlo za lázně kupní cenu 2 miliony a za halu 6 milionů korun, ale předběhl je právě podnikatel Miloš Podolský.

„Podnikatel nás předběhl. Záměr mu nevyšel a teď nabízí jen jednu budovu. Nám se nelíbilo, že na Střekově chybí vyžití pro volný čas, ale projekt měl smysl jen jako vzájemná spolupráce obou objektů, bez tělocvičny nemá smysl to kupovat,“ myslí si zastupitel Madar.

Budova s bazénem i tělocvična

Podolský na to reagoval s tím, že sportovní hala byla v katastrofálním stavu a vyžadovala generální opravu, která ještě neskončila. Vybudoval tu trampolínové centrum, kurty na ricochet, stolní tenis a další. Lázně vyklidil a zabezpečil. „Nezastírám, potřebují novou střechu,“ vysvětlil zastupitelům.

Ačkoli Krsek původně navrhoval odkoupit budovu s bazénem, nakonec souhlasil, aby do návrhu byla přidána i přilehlá tělocvična. Neznamená to ovšem, že pokud majitel nebude mít zájem ji prodat, město nebude mít zájem o odkoupení dál jednat.

Zastupitelé pověřili náměstka primátora Pavla Tošovského (ODS), aby s Podolským jednal. Termín první schůzky si s ním prý domluví během příštího týdne. „Říkat teď cokoliv jiného by bylo předčasné. V každém případě budeme muset zadat zpracování vlastního znaleckého posudku, bez toho se nehneme,“ dodal.