V Peškově ulici se nacházela žena vyššího věku, která na ulici zkolabovala. Dle sdělení operačního střediska mělo u ženy dojít k zástavě srdce.

„Po příjezdu hlídky na místo byla u vchodu do domu spatřena ležící žena, u které se nacházela dvojice osob. Muž dle instrukcí od operátorky zdravotnické záchranné služby prováděl nepřímou masáž srdce. Přivolaná hlídka strážníků okamžitě převzala masáž srdce a připojila ženu na přístroj AED,“ řekl zástupce ředitele Městské policie Ústí nad Labem Jan Novotný.

Požár opuštěné budovy v Jateční ulici.
FOTO: Hasiči likvidovali požár, v Jateční ulici hořel opuštěný dům

Po připojení přístroje nebyl doporučen výboj, proto hlídka pokračovala v nepřímé masáži srdce, a to až do příjezdu vozidla zdravotníků. Po jejich příjezdu pokračovala hlídka dle instrukcí zdravotníků v resuscitaci ženy, a to nepřímou masáží srdce.

„Po dvaceti minutách se u dotyčné osoby podařilo obnovit činnost srdce a za asistence strážníků byla seniorka dopravena do sanity, kde hlídka strážníků dále asistovala v nezbytných úkolech k zajištění životních funkcí. Po zajištění životních funkcí byla žena převezena k ošetření do Masarykovy nemocnice,“ doplnil Jan Novotný.

Mohlo by vás zajímat: Ústecké podchody straší i baví. Nejděsivější najdete poblíž Setuzy

Zdroj: Deník/Jan Pechánek