Ústí ohrožují noví zabijáci: Ultrajemné částice
Onemocnění srdce, ledvin i jater. Infekce. Rakovina plic. Narušení plodu u těhotných žen. Smrt. To všechno mohou způsobit ultrajemné částice prachu. Bohužel, výzkum jejich účinků je dosud v plenkách. Zlepšit by to mohl i projekt Ultraschwarz financovaný EU, na němž se podílejí čeští a němečtí vědci.

Územní plán dostal ránu. Určení pozemků neodpovídá skutečnosti
Tvůrci územního plánu Ústí nad Labem postupovali špatně, když ze zahrady ve čtvrti Svádov udělali přírodní plochu. Majitelka pozemků se proti tomu odvolala a uspěla. Podle krajských úředníků určení pozemků neodpovídá skutečnosti.

Představení bude Činoherák promítat i na budovu
Derniéry v Činoherním studiu, které soubor naplánoval na poslední týden svého působení v domě na Střekově, jsou zcela vyprodané. Divadlo proto pro zájemce navíc připravilo živé projekce. Dění v sále bude přenášet do baru Činoheráku, ale i ven na samotnou budovu divadla.

Velvyslanec Francie strávil den v Ústí
Nesmírného překvapení se dočkal francouzský velvyslanec Jean-Pierre Asvazadourian v Matiční ulici. Neviděl zdejší slavnou zeď, ta tu již léta nestojí, ale když vstoupil do nízkoprahového centra Člověk v tísni, mohl si promluvit francouzsky. A plynně.

Rozhodněte, kdo bude Popelkou Plesu sportovců
O Popelku Plesu sportovců můžete hlasovat do pondělního poledne. V úterním Ústeckém deníku představíme všechny finalistky soutěže a začne hlasování o Popelku ústeckých plesů. Hlasovat se bude pomocí novinových kuponů, které budou v tištěném Ústeckém deníku vycházet denně od úterý 1. dubna do soboty 12. dubna. Vyplněné soutěžní kupony doručte na adresu redakce Ústeckého deníku (Klíšská 25, 400 01 Ústí nad Labem do pátku 18. dubna. Jméno výherkyně oznámíme v Ústeckém deníku v úterý 22. dubna 2014.

Trmice zůstávají stoprocentní, ve šlágru porazily Petrovice
Lídr druhé fotbalové třídy Ústecka vkročil do jarní části stejně jako na podzim. Fotbalisté Trmic doma po boji porazili Petrovice a nadále zůstávají jediným stoprocentním týmem v soutěži a mají namířeno za postupem.