Na místě se k strážníkům přihlásil oznamovatel, který hlídku doprovodil k bytu, kde zmiňovaná žena vyššího věku bydlí. Přes zavřené dveře bylo slyšet pouze volání o pomoc. "Hlídka se pokusila s dotyčnou ženou komunikovat, zda není zraněna, ale to se jí nepodařilo. Z tohoto důvodu byla na místo přivolána hlídka strážníků ze skupiny operačního zákroku, která za použití sady na otevíraní dveří byt otevřela," vysvětlil zástupce ředitele ústeckých strážníků Jan Novotný.

Hlídka strážníků ze skupiny operačního zákroku otevřela za použití sady na otevírání dveří byt.Hlídka strážníků ze skupiny operačního zákroku otevřela za použití sady na otevírání dveří byt.Zdroj: Městská policie Ústí nad Labem

Po otevření bytu hlídka spatřila v kuchyni ležící seniorku, která začala s hlídkou komunikovat, ale nepamatovala si, co se jí přihodilo. "Vhledem k jejímu zdravotnímu stavu byla na místo přivolána zdravotní záchranná služba, která ženě poskytla první pomoc a následně byla zdravotníky převezena k dalšímu vyšetření do Masarykovy nemocnice," dodal Novotný.

Strážníci poté kontaktovali dceru postižené, která se na místo dostavila a od strážníků si převzala klíče od bytu své matky. Dále hlídce sdělila, že drobné poškození dveří, které vznikly při otevíraní dveří nemají strážníci řešit a poděkovala jim za pomoc, kterou poskytli její matce.