Tuto informaci potvrdil radní Pavel Dlouhý (ČSSD). „Univerzita Jana Evangelisty Purkyně městu nabídla dům ve Staré ulici," uvedl Dlouhý. „Proto jsme výběrové řízení na modulární systém pozastavili."

Než se městská rada rozhodne, zda nabídku využije, musí ale podle Dlouhého nejprve prověřit, jak vysokou investici by bylo potřeba k navrácení jedné z budov fakulty k původnímu účelu.

„Budova ve Staré ulici 92 je situována na prostorném pozemku parkového charakteru," uvádí o ní univerzita na svých webových stránkách. „V současnosti je sídlem katedry výchov uměním a katedry výtvarné kultury PF," pokračuje univerzita.

Úpravy nutné

Podle popisu je to nezateplená budova s přízemím a prvním patrem, jež byla původně projektována, vybudována a užívána jako mateřská školka. Pro účely vysokoškolského vzdělávání nechala UJEP provést změny prostorového uspořádání a opravy, vyplývající ze změn hygienických norem.

„I přes provedené úpravy se jedná o značně nedokonalé a dlouhodobě nekoncepční řešení pro výuku. Minimální výška učeben, nedostatečné společné prostory, chodby, minimální prostor ve většině pracoven pro vyučující, minimální skladové nebo depozitní zázemí pro odbornou činnost," dodává k tomu univerzita.

V Zeleni

Další místa v mateřských školkách získá magistrát na Střekově, v ulici V Zeleni. Přesněji ve vile, v níž kdysi sídlila nezisková organizace Fokus, jež pracuje s mentálně postiženými a nemocnými lidmi.

Projekt již postoupil do stádia, kdy skončilo výběrové řízení na zajištění dokumentace k vydání stavebního povolení a autorského dohledu.

„To zajistí společnost Provod Ústí nad Labem, která vyhrála ve výběrovém řízení, a kterou schválila rada. Do výběrového řízení se přihlásily 4 firmy, společnost Provod nabídla nejnižší cenu," uvedla k tomu Romana Macová, tisková mluvčí města Ústí.

Podle radního Dlouhého tato společnost odvede práci za 320 tisíc korun. „Získáme tu dalších šedesát pět míst pro ústecké děti," dodal k tomu.

Vila V Zeleni je opuštěná již několik let a o tom, že by zde mohla zase být mateřinka, se hovoří již dlouho. „Co já pamatuji, tak od chvíle, kdy bylo jasné, že Fokus bude muset odejít," uvedla Střekovanka Marie Lahovská. „Školka tu ostatně bývala už za komunistů."