Zájem vzbudilo samozřejmě i vystoupení lovosických metalistů po 14 měsíců trvající pauze, zpěvačka se totiž stala podruhé maminkou a toto byl její druhý koncert. Nový vinyl kapela ale představit nezapomněla.

Útulek fest  2024 v Brné pokračoval i v sobotu, kdy byl program hodně pestrý a rozsáhlý, na břehu Labe se hrálo  12 hodin nonstop do pozdní noci. Barevná kapela Feher Fekete Kerek aneb v překladu Bíločerné kolo z Mladé Boleslavi rozhodně patřila mezi vrchol večera, roztančila celý večerní areál svým mixem reggae, punku, ska ale i balkana a latina a přilákala nejvíce návštěvníků.

| Video: Youtube

Stejně  jako  Petr Lüftner s doprovodnou kapelou Pavla Nepivody, který byl vrcholem odpoledního programu. "Zahrál i britský hudebník a kytarista Johnny Kowalski, potěšil hip-hopový Prago Union, zajímavý zvuk ale bez velkých hudebních nápadů přinesli polští Fifidroki, rokycanští punkeři Nízká úroveň měli úroveň naopak dost vysokou," popsal mluvčí a dokumentátor festivalu Miroslav Solař.

Fotogalerie: Útulek fest 2024, sobota

"Obrázek s neonový psíkem  vydražil za hezkých sedm tisíc korun správce areálu a bude použit na nákup psích a kočičích dobrot. Útulek fest je benefiční (nejen) hudební open-air festival na podporu opuštěných zvířat. Výtěžek z festivalu dosud činí sedm set tisíc korun. Po každém ročníku jej pořadatelé přemění na krmení a podpoří se jím čtyřnozí přátelé v několika útulcích pro psy a kočky na Ústecku," dodal Solař.

Mohlo by vás zajímat: Přes sto kusů, jednotný design. Ústí chystá výměnu hororově vypadajících košů

Koše v centru města čeká výměna. Současný stav již řadu let působí nevábně. | Video: Deník/Jan Pechánek