Téměř denně se lidé v aleji v ulici Elišky Krásnohorské setkávají se stejným obrazem. Odpadkové koše místo toho, aby pomáhaly zajišťovat čistotu, zdejší okolí hyzdí. Vandalové je pravidelně rozkopají. Koše se válí po zemi a odpadky z nich jsou několik metrů okolo.

Podle místních obyvatel je situace již neúnosná. Například Ústečan Jakub Vedral tvrdí, že se s nepořádkem setkává opakovaně při ranní cestě do práce. Rozkopané koše se zde prý začaly objevovat nyní o prázdninách.

„Již po několikáté od začátku prázdnin byly v aleji v ulici Elišky Krásnohorské ráno všechny koše vysypány a rozkopány po cestě. Bohužel opilce nenapravíme, ale aspoň by se na to mohli strážníci zaměřit," napsal do redakce. Své tvrzení doložil z místa pořízenými fotografiemi.

O problému ví i radnice centrálního městského obvodu. „Je to zde téměř každý den. Několik našich úředníků tudy také chodí a pravidelně to hlásí," uvedl starosta obvodu Město Jan Tvrdík.

Rozkopané koše na Skřivánku.Radnice podle něho pokaždé na místo posílá zaměstnance, které má na veřejně prospěšné práce. „Ti zde pokaždé nepořádek uklidí. Pokud je to možné, dají odpadkové koše na místo, rozbité nahlásíme na magistrát. Bohužel druhý den se situace většinou opakuje," řekl Tvrdík.

Chystá se proto požádat městskou polici, aby se pokusila vandaly chytit nebo je alespoň od kopání do košů odradit. Zástupce ředitele strážníků Jan Novotný slíbil, že městská policie uspořádá mimořádné akce, během kterých se pokusí vandaly pochytat. Deníku včera řekl, že rozkopané koše nejsou jen problémem Skřivánku. Strážníci se s nimi setkávají velmi často. „Tam, kde je to pravidelné, jde většinou o dílo nějaké party," vysvětlil. Prázdniny jsou nejvíce rizikovým obdobím. Mladí lidé totiž nechodí do školy a po večerech se pohybují ulicemi města a často se navíc posilňují alkoholem.

Pokud strážníci někoho chytí, sankce za kopanec do odpadkového koše nemusí být malá. Na místě může viník dostat pokutu 1000 korun, případně při přestupkovém řízení ještě více. „Pokud koš rozbije a jedná se o dražší typ koše, je škoda často přes 5 tisíc korun. Pak jde o trestný čin," varoval Novotný.