Ceremoniál proběhl pod osobní záštitou a za účasti hejtmana Jana Schillera a dalších členů krajského vedení. Ceny nejlepším soutěžícím v regionálním kole předali představitelé Ústeckého kraje v čele s hejtmanem Janem Schillerem, který vyjádřil přání, aby žáky chemie nadále bavila.

„Chemie je ve všem a všude, zasahuje do všech oblastí našeho života a setkáváme se s ní na každém kroku. Studium chemie má proto velký potenciál. Snažíme se pro žáky na školách vytvořit to nejlepší možné prostředí a zázemí, aby k chemii, která je tolik důležitá, nacházeli cestu, která je bude nejen vzdělávat, ale i bavit. Věřím, že o mnohých z finalistů soutěže Hledáme mladého chemika Ústeckého kraje ještě jednou uslyšíme jako o významných chemicích České republiky,“ zdůraznil hejtman Schiller.

O vouchery od kraje na rozvoj podnikání je zájem.
O vouchery od Ústeckého kraje na rozvoj podnikání je zájem

Během ceremonie byl oceněn také Václav Poříz z Ústí nad Labem, který se v 11. ročníku Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR, tedy celostátním kole soutěže, umístil na třetím místě. Za úspěšnou reprezentaci Ústeckého kraje převzal z rukou hejtmana děkovný list a iPad.

Soutěž určenou pro žáky 8. a 9. tříd základních škol organizuje v Ústeckém kraji Střední odborná škola technická a zahradnická v Lovosicích. Je zaměřena na celorepublikovou propagaci chemie a je velmi populární. V našem regionu se jí zúčastnilo celkem 1 627 žáků ze 48 škol. Hlavním partnerem soutěže je Ústecký kraj. Více informací lze nalézt na webových stránkách soutěže.

Další zajímavosti z Ústeckého kraje najdete na stránkách Ústeckého kraje www.kr-ustecky.cz a na jeho facebookovém profilu.