Ačkoli se zde pravidelně uklízí, není výjimkou nepořádek, který tu po lidech zůstává. V nejznámějších Městských sadech v pondělí zase nešla část místních fontán.

Nepříjemný zápach

Nefungovalo zařízení na několika menších vodotryscích i hlavní vedle hudební mušle. Voda tu byla na první pohled brčálově zelená. „Docela nepříjemně to zapáchá. Nechápu, proč to někdo takto nechá," stěžovala si Stanislava Lehmanská.

V Městských sadech to není poprvé, co místní fontány vypadly. Redakce zkoušela kontaktovat zástupce společnosti M+M, která se o zařízení stará. Ti slíbili, že pošlou elektrikáře, aby vše zkontrolovali.

Před několika dny vzbudily ohlas i fotografie, kde jsou záhonky obehnané plastovou červenobílou páskou. Ta už odsud zmizela.

Náměstek primátora Jiří Madar například upozornil na to, že květiny v parku nekvetou. „Nemůžeme to ale změnit," tvrdí. Park je opravený za evropskou dotaci a v projektu byly naplánované konkrétní druhy.

Opravený ježek

Jiný pohled než v minulých letech se naopak lidem naskytne v Parku republiky nad kulturním domem. Je tu opravený ježek, ale tam, kde loni bylo houští a nepořádek, je křoví vyřezané a uklizeno. V parku jsou nové lavičky a posekaná tráva.

„Máme v letošním roce partu, která se o park neustále stará. Proto se jeho vzhled tak výrazně změnil," řekl místostarosta centrální radnice Karel Karika. Podle něho je největší problém ne údržba zeleně, ale pořádek.

Podobný problém mají v Centrálním parku na Severní Terase. Zde se koná velký počet akcí. Také zde mají partu veřejně prospěšných pracovníků, kteří se o vše starají.

Lidé zde někdy na nepořádek nedbají a lze narazit na schválně vysypaný koš nebo někoho, kdo odhodí prázdnou láhev.

„Muž ji tu odhodil do trávy a na upozornění reagoval jen mávnutím ruky," popsal svůj zážitek Miroslav Vlach.