„Ohňostroj vypukne 1. ledna v 18.00 hodin na Střekovském nábřeží," potvrdil náměstek primátorky Jiří Madar. Oficiální ohňostroj byl přitom v Ústí za posledních patnáct let k vidění jen jedinkrát, v roce 2011.

Druhou výraznou novinkou letošních Ústeckých Vánoc je videomaping, tedy promítání na budovu ústeckého magistrátu, které připomene například zajímavé dominanty města. Chybět naopak bude veřejné kluziště, o které loni velký zájem nebyl.

ÚSTÍ MÁ ZELENOU

Vedení města těší, že se letos do programu zapojí více Ústečanů. „Podařilo se zapojit více ústeckých souborů, o zahájení Vánoc se postará David Deyl. Nejsme tak závislí na lidech z Prahy, Ústí má zelenou," pochvaluje si Jiří Madar.

Program Ústeckých Vánoc se bude odehrávat především na Lidickém a Kostelním náměstí, zajímavé akce se ale uskuteční i v atriu magistrátu, kostele sv. Vojtěcha, obchodním centru Forum a na řadě dalších míst.

„Spousta Ústečanů tvrdí, že se tu nic neděje. Teď mají šanci se přesvědčit, že tomu tak není," doplnila marketingová manažerka OC Forum Kateřina Kejřová.

Neděle 27. 11., výběr z programu na Lidickém náměstí14:00 – 15:00 Queen revival
15:00 – 18:00 Zoovláček
15:00 Divadlo v Pytli: Pohádkový příběh Starý rok
15:45 ZUŠ Evy Randové – mladí trubači
16:00 Dětský sbor UJEP
16:30 Koncert Davida Deyla
17:00 Rozsvícení vánočního stromu a výzdoby
Více na webu usteckevanoce.cz