Řeč je o osmiletém Miroslavu Ottelovi. V pátek dokonce svou osmimilimetrovou promítačku přinesl ukázat svým spolužákům do školy. Vysvětlil jim, jak funguje a na nezájem si stěžovat nemohl. „Nejraději si pouštím Jen počkej, zajíci!" vyprávěl Mirek.

Třídní učitelka Ilona Vondráčková nečekala, že něco takového Mirek dokáže. „Děláme taková setkání a Mireček chtěl přinést promítačku. Jenže já s tím neumím zacházet a nedovedla bych mu pomoci. To jsem mu řekla a on mě překvapil, když mi pověděl, že to zařídí sám," popisovala pedagožka.

Ke koníčku ho přivedl jeho dědeček František Šmahel, provozovatel Biografu u Františka a dlouholetý kameraman České televize. „Už umí založit i film na velké promítačce v kině. Dokonce chápe, jak filmový obraz na plátně vzniká, že rychle promítáme statické obrázky," řekl děda.

Promítačku Mirkovi sehnal právě on. „Oprava trvala půl roku. To bylo nejtěžší, nemohli jsme najít správný kabel a správnou žárovku," líčil patálie.

Svou promítačku od Meopty má rád, ale trošku ho mrzí, že neumí přehrát zvuk. „To dokáže jenom šestnáctimilimetrová. Tu má děda doma, moc bych ji chtěl," zasnil se Mirek.

V jeho koníčku ho podporuje i maminka Kateřina. „Byla jsem moc ráda, že k tomu má vztah a baví ho to. Je v tom kus historie. Hlavně jsem ale byla šťastná, že pořád nesedí jen u počítače, nebo u televize a dokáže se zabavit sám," popsala.