Bavila hudba Kabát Revivalu. Půllitry pěnivého moku, nealko piva i Radleru přispěly k zábavě, Březňák byl cenou i součástí řady soutěží. Vše začal „číšnický slalom" s tácy s půllitry. „Dědo, stíhej, ať vyhraješ," povzbuzoval vnouček vousatého seniora. Soutěže moderoval herec ústeckého Severočeského divadla František Sysel jako legendární místní ctitel piva Cibich. Tvář, která pivovar a jeho mok proslavila také v zahraničí.

„Pivo k nám patří, jako ke každému bigbítu. Sami děláme muziku, která nás baví, chceme i lidi bavit. Snažíme se, aby byl dobrý zvuk i zábava," řekl Radek Švejda z Feritu pro Deník. „Muzikanti by to s pivem neměli přehánět, pak hrajou blbosti. U fanoušků to je naopak, čím víc pijí, tím víc pak na nás paří," vysvětlil. „Zahrajeme tu dnes něco od Párplů a taky od Bryana Adamse," slíbil. No a baskytarista Feritu pak zpíval třeba i velký hit od U2.

Skvělou náladu měl ten den i František „Cibich" Sysel. „Heslo na dnešní den je: Komu není shůry dáno, ten je prostě blbej," smál se komik. Nadchlo ho, že v sobotu nesvítilo víc sluníčko. „Tyhle pivní slavnosti uvádím snad od nepaměti," tvrdil s bodrým úsměvem. „Co já se tu už na slunci napotil," symbolicky si otřel čelo ústecký herec.

Vedle uvádění nových či speciálních piv pořádá velkobřezenský pivovar během roku v Ústí a jeho okolí hned dvě velké akce. Pestré Pivovarské slavnosti 2012 se v samém centru Ústí odehrály již zjara a to, jaké davy lidí přilákal do amfiteátru Letního kina písničkář Tomáš Klus, bylo až ohromující. Oproti nim byla sobotní akce v Březně spíš pořadem „komorním".

Tváří Březňáku se může stát i žena

Pět tisíc návštěvníků. Sedmdesát hektolitrů vypitého piva. To byl Den otevřených dveří v pivovaru ve Velkém Březně. Kromě prohlídky výrobních prostor čekal na návštěvníky bohatý kulturní program a tradiční hledání novodobého pana Victora Cibicha, tváře piva Březňák.

Mluvčí společnosti Heineken, která vlastní pivovar ve Velkém Březně, Zuzana Kosáková uvedla, že tento rok nehledají přímo pivaře podobného panu Cibichovi, ale znalce piva Březňák, jakým byl Cibich.

„Dnešním dnem odstartovala soutěž, která bude mít konec ke konci roku. Letos nehledáme dvojníka Cibichovy tváře, ale někoho, kdo bude mít nejlepší znalosti o pivu. Vítězkou se tak může stát i žena. Kromě dnešního dne bude soutěž pokračovat na koncertech ústecké skupiny Fešáci, kdy je možno u našeho stánku vyzvednout tiket a odpovědět na otázky. Poté ho hosteskám odevzdat vyplněný. Ony ho zařadí soutěže. Hrát se dá i na internetových stránkách společnosti," řekla Kosáková.

Jednou z návštěvnic dne otevřených dveří v pivovaru byla Kateřina Kozáčková.

„Mám raději Zlatopramen než Březňák, ale napiji se ho také ráda. Ani jednou jsme den otevřených dveří nevynechali. Je dobré, že tu je program pro všechny věkové skupiny. Dnes je mezi zpěváky mým favoritem Honza Vyčítal. Jeho hit To tenkrát v čtyřicátom pátom zná snad každý," zavzpomínala fanynka.