„Jednoho muže jsme s vážnými popáleninami převezli do popáleninového centra do Nemocnice na Vinohradech. Další dva lidé skončili na emergency v ústecké nemocnici, jeden se velmi vážně nadýchal kouřovými zplodinami, druhý má jen lehká zranění,“ uvedl k věci mluvčí krajských záchranářů Prokop Voleník.

Dům se nachází v ulici Práce v ústecké čtvrti Předlice. „Příčiny požáru jsou předmětem prověřování,“ doplnil policejní mluvčí Daniel Vítek. V úterý v dopoledních hodinách technici z řad policie a hasičů místo požáru ohledávali. Kriminalisté následně odvedli z domu dvě mladé ženy. Jednu z nich chránili policisté před přítomnými objektivy novinářů tím, že autem najeli až přímo k vchodu domu. V poutech připoutaných kolem pasu ženu následně naložili na zadní sedačku a v doprovodu policejního vyšetřovatele odvezli.

Oprava povrchu vozovky dálnice D8 směrem od tunelů na Německo
FOTO: Opravy dálnice D8 až k hranicím začaly, kolony se zatím netvoří

„Zatím mohu potvrdit, že jsme v souvislosti s tímto případem omezili na svobodě jednu osobu a s ohledem na počáteční stadium vyšetřování nebudeme zatím sdělovat další podrobnosti,“ potvrdil Vítek.

Varna vybuchla v pondělí před 23. hodinou večerní. Hasiči následně požár likvidovali asi patnáct minut. „Akorát jsem byla ve vaně, když to bouchlo. Utekla jsem nahá ven jen v županu. Všude bylo hodně kouře. Byli to nějací noví lidé, neznala jsem je. Zrovna se přistěhovali,“ popsala starší žena. 

IX. ročník Ústeckého pivního jarmarku.
FOTO: Ústecký pivní jarmark zaznamenal opět vysokou návštěvnost

Jak ukazuje webová policejní mapa, v Ústeckém kraji letos kriminalisté odhalili už šest varen pervitinu, po jedné například v Kadani, v Křimově na Chomutovsku a ve Starých Křečanech na Děčínsku, tři pak v krajském Ústí nad Labem.