V obchodním centru Forum je od 10.00 do 17.00 připraven Zábavný Lego den. Děti a možná i rodiče se mohou zapojit do stavění sochy Lego Yoda v nadživotní velikosti. Socha se bude stavět z malých kostiček rovnou od základů. Zkusí si lovení Lego krokodýlů a hrát si mohou v herní zóně ve stylu Lego Friends. Součástí akce budou hry a soutěže o zajímavé dárky.

V zoologické zahradě v Krásném Březně budou od 14.00 křtít mládě gibona bělolícího, prvního potomka samice Beaut a samce Samuna. „Giboni jsou velice obratní, vyhledali jsme proto kmotra ze světa sportu. Křtít bude letošní mistryně ČR ve sportovní gymnastice a ústecká rodačka Anna Mária Kányai," informovala tisková mluvčí zahrady Věra Vrabcová. Zahrada v sobotu mění provozní dobu.

Na Mega bazar oblečení zve centrum T-Club v Krásném Březně. V badmintonové hale T-Clubu se bude v sobotu od 9.00 do 13.00 nabízet dámské a dětské oblečení, obuv a další zboží.
Se sezonou se v sobotu rozloučí cyklisté. Sraz mají na parkovišti u hlavního nádraží, vyjíždí se na trasy 35 až 50 kilometrů, podle kondice lze zvolit i autobus. Cíl je v Homoli u Panny U Horáčků.
Slavnostní koncert k 70. výročí ukončení II. světové války a k státnímu svátku vzniku samostatného Československa bude v neděli v 17.00 v Severočeském divadle.