Ke sportujícím žákům se přidali také rodiče a další zájemci. Díky dobrovolným příspěvků jsme předali hospicu přes 11 tisíc korun," uvedl k loňské úspěšné akci ředitel školy Václav Zibner. Podpora spočívá v jakémkoliv finančním příspěvku od těch, kteří se běhu zúčastní, přičemž minimální darovaná částka je 50 korun.

Ústecký pivní jarmark/ Ilustrační foto.
Tipy na víkend: AC/DC tribute, O pohár hraběte Chotka a Ústecký pivní jarmark

Děti z tisovské školy den odstartují už ráno ve škole, kdy si budou se svými učiteli povídat na téma hospic, charita či dobrovolnictví. V 9 hodin se děti a další dobrovolníci sejdou na hřišti za Obecním úřadem, odkud se bude startovat. Podle věku budou upraveny i trasy. Nejmenší děti poběží přímo na sportovním hřišti, delší trasa bude 2,2 kilometru a nejdelší 3,6 kilometru.

Létohry v Tisé na Ústecku.
Máte rádi sport? Létohry lákají na pohyb, zábavu i krásné prostředí skal

Hospic svatého Štěpána v Litoměřicích letos benefiční akci Běh pro hospic pořádá již po desáté. Oblíbené sportovní akce se může zúčastnit kdokoliv v celé republice. Letos je cílem vybrat peníze na nutnou obnovu IT vybavení hospicu. Virtuálně se lze k akci připojit do 17. května, a to během, chůzí, na koloběžce nebo na kole.

Mohlo by vás zajímat: Naším cílem není zvířata rozdat a mít klid, říká vedoucí ústeckého útulku

Zdroj: Deník/Jan Pechánek