Na sjezdovkách leží od 40 do 90 centimetrů sněhu. Na běžkaře čekají desítky kilometrů upravených tratí.

Pět kilometrů sjezdovek mají lyžaři k dispozici v Zadní Telnici na Ústecku, kde je kromě vleků v provozu i lanová dráha. Na sjezdovkách je do 80 centimetrů sněhu. Výborné podmínky jsou i na teplickém Bouřňáku. Správci areálu navíc rozšiřují večerní lyžování. Nově bude i v sobotu od 18:00 do 21:00 hodin.

Vííce o lyžování na Teplicku čtěte zde: Vleky pojedou i na Komárce. Bouřňák zažil úspěšné večerko

Od 40 do 70 centimetrů sněhu leží na sjezdovkách v Klínech na Mostecku. „O víkendu bude v provozu i Slalomák a Pařezovka, včetně snowparku. Podmínky pro lyžování jsou stále výborné," informují provozovatelé. V okolí je navíc 65 kilometrů upravených tratí pro běžkaře. „Parkoviště P4 na Mračném vrchu je protažené pro cca 80 osobních automobilů," doplňují provozovatelé střediska Klíny.

TISÁ HLÁSÍ DOSTATEK SNĚHU

Dobré podmínky čekají na běžkaře i příznivce sjezdového lyžování v Alšovce na Chomutovsku. Areál je v provozu denně. Ve středu, v pátek a v sobotu nabízí i večerní lyžování.

„Sjezdové tratě jsou denně upravovány a menší návštěvnost v pracovním týdnu slibuje opravdu sportovní zážitek, na vleku úplně bez čekání. Na snowparku postupně stavíme skočky a železa, tak aby se mohl povozit každý freestyler," uvedli provozovatelé na webu.

V Českém Jiřetíně je denně v provozu vlek U kostela, o víkendu budou v provozu všechny vleky. Ideální podmínky nabízí také středisko v Horním Podluží na Děčínsku. I tady jsou v provozu všechny vleky.

V provozu je rovněž vlek v Tisé na Ústecku. Na sjezdovce dlouhé zhruba 400 metrů je dostatek sněhu. V provozu bude i o víkendu. Víkendový provoz slibuje také malé středisko na Komáří Vížce na Teplicku. Provozovatelé se potýkali s rozbitou rolbou, na víkend by ale půl kilometru tratí mělo být připravených.

Dobré podmínky pro lyžování má i další středisko na Ústecku, tedy Malečov. Více: Do Malečova na lyžovačku zve senior Zdeněk