Červené sběrné nádoby rozmístěné po Ústí nad Labem, v posledních týdnech z několika míst, kde tradičně byly, zmizely. „Marně jsem hledal například kontejner, který byl u Billy na Severní Terase. Zůstaly zde ale jen nádoby na textil, ale neměl jsem kam hodit svůj starý mobilní telefon," stěžuje si Zbyněk Vašíček.

Dalším červeným kontejnerem, který v Ústí nezůstal na svém místě, je ten v Dlouhé ulici. Ovšem všechny nádoby na vyřazené elektrospotřebiče nezmizely, na Klíši je můžete stále najít. A na mapě systému Asekol, kde jsou vyznačená všechna sběrná místa, kupodivu také.

Mluvčí Asekolu Kristinu Mikulovou informace o mizejících ústeckých kontejnerech překvapila. Slíbila, že během dne něco k jejich osudu zjistí, ale redakci dosud odpověď nedodala. Například nádobu u Billy ale v minulosti opakovaně poškodili vandalové, případně se z nich někdo snažil elektrospotřebiče dostat.

Podle Mikulové ale absence kontejnerů nijak nesouvisí se soutěží, kterou Asekol dělá ve spolupráci s ústeckým AVE. Kdo přinese na sběrný dvůr pět elektrospotřebičů, může se účastnit slosování o tablet a další ceny. „Například ve všebořickém dvoře jsme dali patnáct razítek," uvedl jednatel AVE Zbyněk Matys. Soutěž končí v pondělí.