Například hotel a restaurace Větruše nabízí jako hlavní jídlo vepřovou panenku zapečenou v listovém těstě s grilovanou zeleninou, pepřovou omáčkou a gratinovanými brambory nebo špalíky z lososa s bramborovo – dýňovým pyré, zeleninou julienne a omáčkou z hrubozrnné hořčice. „Při vstupu obdržíte uvítací drink a ženy růže,“ láká restaurace na své menu, které obsahuje celkem čtyři chody. Cena je 620 korun na osobu.

Pro páteční nevšední nabídku se rozhodl také Hostinec pod Kaštany ve Skoroticích. Nabízí hovězí cheeseburger menu ve své růžové domácí bulce nebo kuřecí burger menu rovněž v růžové valentýnské bulce. Dezert je pak ve formě čokoládového fondantu. Cena menu i s dezertem je pro jednu osobu 319 korun.

Květinářství se také připravují

K Valentýnu neodmyslitelně patří také pořádný pugét jako pozornost pro něžné pohlaví. Právě květinářství v tomto období registrují zvýšenou poptávku zákazníků. „V tomto období musíme navyšovat objednávky. Odebíráme květiny z Holandska, Kolumbie nebo Ekvádoru,“ uvedla paní Marie z jednoho z ústeckých květinářství s tím, že Holanďané na svátek všech zamilovaných neúměrně navyšují ceny květin.

Podle ní byl ovšem dříve o květiny větší zájem, než je tomu dnes. „ Dříve jsme prodávali tisíce květin. Nyní, pokud prodáme okolo čtyř set, tak budeme rádi,“ popsala květinářka.

Jak dodala, o tento typ dárku má zájem zejména střední generace. A pokud Ústečané kupují květiny, tak nejčastěji růže. „Nejvíce prodáváme růže. Pokud jde o barvy, tak největší zájem je tradičně o červené. Dobře se také prodávají bílé, oranžové nebo žluté růže. Pak následují další barvy,“ upřesnila květinářka.

Pokud chcete na Valentýna někoho, kdo vám nedá košem, vyberte si knihu. Valentýnem se inspirovalo také oddělení beletrie Severočeské vědecké knihovny v ulici Winstona Churchilla. „Dejte si schůzku v Lidové půjčovně přímo u výpůjčního pultu. Na svátek sv. Valentýna si budou moci odvážní čtenáři a čtenářky zkusit vybrat svého knižního partnera. Akce nejen pro nezadané!,“ uvedla knihovna na svém webu.