„Jsem strachy bez sebe,“ komentuje 33letá žena situaci v Oděse. Ráda by rodinu dopravila k sobě domů do Čech, ale není to možné. "Je tam stanné právo, nikam odtamtud nemůžou," uvádí smutně Taťána. „Celá situace je pro mě velmi citlivá,“ poznamenává smutně.

Ředitelka Miss a bývalá modelka Makarenko žije v Česku už od dětství. Její rodiče se rozvedli. Maminka společně s tehdy devítiletou Taťánou odcestovala z Ukrajiny do Česka a dostaly se do Teplic. Taťána nyní žije v Praze, maminka zůstala v Teplicích.

Naposledy byla na Ukrajině i s maminkou před rokem. Zpět do své rodné země se podívala po osmi letech. „Už v létě, když jsme byli s maminkou na návštěvě rodiny v Oděse, tam byli ruští vojáci. Stalo se to, čeho jsme se již dlouhou dobu báli,“ sděluje žena.

Anatoly Orlov.
Rus žijící v Teplicích k situaci na Ukrajině: Jsem proti jakémukoli konfliktu

V nedalekém Ústí bydlí další modelka z Ukrajiny, Angelika Kostyshynová. I pro ni jsou tyto dny zkouškou nervů. Rusové bombardují město Charkov, ve kterém má rodinu. „Klepu se a pláču,“ vyjádřila se Miss Supranational Czech Republic k aktuální situaci v médiích.

Prožívá nejhorší chvíle v životě. Bojí se o všechny své blízké. "Bohužel mi teď maminka volala, že už bombardují i město Charkov, kde mám část rodiny. Úplně se třesu. Ačkoli jsme v České republice, kde řadu let žiju, Ukrajinu celým svým srdcem miluju,“ uvedla Ústečanda pro Super.cz.