Naši čtenáři nám poslali fotografie kolon napříč městem. „Do práce jsem přijela s 25minutovým zpožděním, a to vyrážím vždy raději dřív, abych měla rezervu,“ napsala například Janka Šedivcová.

„Děsný, jedeme ze Střekova z Kameňáku do centra už 37 min a ještě jsme nedojeli,“ přidala se Helena Škutová Dlouhá.

„V 7.19 jsem vyjížděla z Novosedláku a teprve v 8.15 jsem projížděla křižovatku na Předmostí. Jela jsem přes Mariánský most,“ zmínila svou zkušenost Soňa Hrubcová.

Své ranní komplikace popsal i Petr Tovara: „Odvezl jsem dceru do školy do Velkého Března. Od školy jsem vyjížděl asi v 7.55. Potreboval jsem do polikliniky na prevenci, kde mě objednali na 9.20. Přes centrum to nešlo, tak jsem to zkusil přes KB Výstupní. No paráda, byl jsem rád,že jsem v 9.05 zaparkoval auto na Doběticích a splnil si první letošní km, když jsem se proběhl z Dobětic přes rokli kolem Fírů a hurá do polikliniky. Stihl jsem to tak tak, nicméně s měřením tlaku museli počkat," svěřil se.

Za zácpy může voda ve vaně pod Benešovým mostem. Laguna tam opět vznikla v důsledku nefunkční klapky.

Zprůjezdnit vanu pod Benešovým mostem se podařilo až odpoledne po opravě klapky a odčerpání vody: 

Inspekce ŘSD u povodňové vany v Ústí nad Labem. Kvůli nefunkční klapce už podruhé voda z Labe zaplavila silnici, která měla zůstat průjezdná i při vyšší hladině.
ŘSD vyřešilo trable s lagunou v centru Ústí. Důležitou silnici už otevřeli

Ve čtvrtek 4. ledna v 9.30 byla hladina řeky na 551 cm a stále stoupala. Podle prognóz meteorologů se může dostat až na třetí stupeň povodňové aktivity (600 cm). Město Ústí proto už ve středu po poledni svolalo povodňovou komisi. 

Podívejte se, co řekl k zatopené vaně mluvčí ŘSD:

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín