„Kdo si pamatujete, jak vypadala vyhlídka na Vysokém Ostrém, nebudete věřit vlastním očím. Z toho, co tu pro potěšení oka poutníka vytvořily pracovité ruce našich předků, zůstalo žalující torzo," napsal Punčochář.

Tomáš Rosenkranc, který  na stavbě rozhledny pracoval, uvedl, že vyrostla v roce 1986 a vybudovat ji tehdy nechal Český svaz ochránců přírody. „Museli jsme nahoru vynosit 11,5 tuny materiálu. Jen třeba litinových rohoží podlahy bylo osmnáct," zavzpomínal Rosenkranc. Nyní po řádění zloděje po rohožích zůstaly jen prázdné díry.

„Komu proboha stálo za to, trmácet se do strmého kopce a tahat se zase dolů s několika kilogramy kovu? Kolik korun si myslel onen či oni primitivní ubožáci, že ve sběrně dostanou? Nebo se to někomu hodilo na zkrášlení jeho obydlí? Buď jak buď, jedná se o neomluvitelný a ubohý barbarský čin, který by zasloužil tvrdý trest. Nejlépe seřezat na holou před zraky veřejnosti," napsal v e-mailu Punčochář.

V rukou zloděje skončily i plastiky z bronzu, které zobrazovaly panorama, kde turista našel názvy a nadmořské výšky jednotlivých viditelných vrcholů.

„Bude-li naše demokratická společnost nadále humánní ke všem bezcitným lumpům, jednoho dne zajde na úbytě," dodal rozhořčeně Karel Punčochář.