Předchozí
1 z 11
Další

Lukáš Konečný
Ústí n. L., místr světa v boxu, 45 let

Lukáš Konečný, bývalý mistr světa v boxu, podnikatel, Ústí n.L., 45 let.Lukáš Konečný.Zdroj: Deník/Karel Pech

Jsem vděčný za zdravotní postup u našich dětí, trošku nám marodili a hodně se to zlepšilo. Byl to pro ně velice náročný rok, i psychicky a pro nás jako rodiče vlastně také. Není nic těžšího, než čekat v tomto smyslu na dobrou zprávu od doktora.

Pia Bůžková
Litoměřice, Babička roku

Pia Bůžková, Litoměřice, Babička rokuPia Bůžková.Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín

Za co jsem v tomto roce nejvíc vděčná? Za to, že se mi zvýšil důchod tak, že se mám jako nikdy v životě. A dále za to, že jsem si mohla díky dotacím pořídit nová okna i dveře a teplou vodu z dotované fotovoltaiky.

Vladimír Hron
Most, moderátor, zpěvák a bavič, 57 let

Vladimír Hron, 57 let, moderátor, zpěvák, bavič, MostVladimír Hron.Zdroj: Deník/Martin Vokurka

Především jsem vděčný za to, že tu ještě vůbec jsem. Je totiž až k nevíře, kolik kolegů a přátel v tomto roce odešlo. Jsem opravdu vděčný za každý den, kdy mohu stát na jevišti a slyšet potlesk či smích publika. Diváci se navracejí na představení a kultura znovu nabírá na síle. Jsem opravdu vděčný za přízeň vás, diváků a fanoušků, bez kterých by naše práce ztratila smysl. A mám-li být i trochu pyšným patriotem, jsem nesmírně vděčný za to, jak se proměnila krajina pod Hněvínem. Byl jsem letos na jezeře hned několikrát a věřte mi, že Most má být právem na co pyšný!

Michaela Fialová
Terezín, lovkyně a střelkyně

Michaela Fialová, Terezín, lovkyně a střelkyněMichaela Fialová.Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín

Že jsem zdravá a vzhledem k tomu, že jsem se akorát vrátila ze Senegalu, tak jsem vděčná, že žijeme na krásném, civilizovaném a bezpečném místě, kdy můžeme jit ven klidně o půlnoci samotní. A taky máme teplou vodu a stálou elektřinu. Spoustě lidem to přijde jako naprostá samozřejmost, no a já za to jsem vděčná.

Alexej Sevruk
Litoměřice, spisovatel

Alexej Sevruk, Litoměřice, spisovatelAlexej Sevruk.Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín

Nejvic jsem vděčný za sílu a vytrvalost k tomu, abych dělal svou práci, spravoval rodinu, tvořil a třeba pomáhal těm, kteří to potřebují. Není to samozřejmá ani nevyčerpatelná komodita.

Veronika Ondráčková
Děčín, 37 let, asistentka

Veronika Ondráčková, asistentka, 37 let, DěčínVeronika Ondráčková.Zdroj: Deník/Alexandr Vanžura

Rok 2023 byl hodně náročný, povedla se spousta věcí, za které je člověk vděčný. Ale nejvýše je zdraví mých blízkých a moje. Takže nejvíce jsem vděčná za to, že jsme společně přežili další rok ve zdraví.

Eliáš Slunečko
Brzánky, provozovatel svatební chalupy

Eliáš Slunečko, Brzánky, provozovatel svatební chalupyEliáš Slunečko.Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín

Za co jsem v tomto roce nejvíc vděčný? Letos se mi narodil syn. Oba jsou s manželkou zdraví a to je veliké štěstí. Krom toho jsem vděčný za všechny krásné vztahy, které máme s rodinou a přáteli.

Ilona Škamlová
Litoměřice, učitelka a zdravotnice, toho času v Izraeli

Ilona Škamlová, Litoměřice, učitelka a zdravotnice, toho času v IzraeliIlona Škamlová.Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín

Že moji bližní jsou zdraví a živí, včetně mě. Taky že to, že mám kvalitní dobré jídlo a zajimavý život v Izraeli. Nakonec i za svůj osobnostní růst.

Petr Hozák
Doksy, ředitel organizace KulturaDoksy.cz, 35 let

Letos jsem vděčný za své chyby i chyby ostatních, které mě naučily a posunuly zase dál. Jsem vděčný za maličkosti, které jsem často přehlížel a které dokazují, že se obklopuji skvělými lidmi. Za přátelé a rodinu, která byla v žebříčku hodnot vždy až za prPetr HozákZdroj: archiv

Letos jsem vděčný za své chyby i chyby ostatních, které mě naučily a posunuly zase dál. Jsem vděčný za maličkosti, které jsem často přehlížel a které dokazují, že se obklopuji skvělými lidmi. Za přátelé a rodinu, která byla v žebříčku hodnot vždy až za prací. A jsem taky vděčný, že nepřestali vyrábět gumové medvídky a že nejlepší pivo je to české.

Jan Pechánek
Prackovice nad Labem, novinář, 29 let

Redaktor Deníku Jan Pechánek jako bezdomovec v Ústí nad LabemJan PechánekZdroj: Deník/Jaroslav Zeman

Čím jsem starší, tím více si vážím obyčejných věcí, jakými jsou teplo domova či čas strávený s rodinou. Mnohdy sám sebe nachytám, jak vážně řeším nakonec úplnou banalitu ve srovnání s tím, že někdo trpí například vážnými zdravotními potížemi. Jsem vděčný za to, že mohu svobodně cestovat a poznávat svět. Jsem vděčný za to, že mohu dělat práci, která mě baví. Děkuji svým rodičům, že se jim to před třiceti lety povedlo.

Petr Urban
Smržovka, kreslíř, malíř, tvůrce Rudy Pivrnce, 63 let

Petr Urban, Smržovka, 63 let, kreslíř, malíř, tvůrce Rudy PivrncePetr Urban, Smržovka, 63 let, kreslíř, malíř, tvůrce Rudy PivrnceZdroj: Deník/Jan Sedlák

Nejdůležitější krok byl, že se mi podařilo změnit denní režim. Od června každý den chodím hodinu a půl po Smržovce, vstávám i chodím spát jako normální člověk, alkoholu a tučného jídla užívám poskrovnu, takže jsem zdravě zhubl. Jsem vděčný, že se mi to daří. A jsem vděčný i za to, že se daří naší rodině.