Obchodní centrum tak rozšířilo své charitativní aktivity také o podporu projektu canisterapie v dětském centru Demosthenes. Návštěvníci mohou pomoci prostřednictvím kartiček v hodnotě 200, 500 nebo 1 000 Kč a zakoupit potřebné krmivo, pamlsky, hračky či výtvarné potřeby. Sběrné místo se nachází v 1. patře obchodního centra.

„O posledním adventním víkendu jsme zaregistrovali nárůst návštěvnosti a s tím spojený zájem o charitativní sbírku. Desítky návštěvníků se zapojily do pomoci, která poputuje na rozvoj canisterapie v dětském centru komplexní péče Demosthenes se zaměřením na neurovývojové poruchy. Doufáme, že se nám podaří splnit co nejvíce vánočních přání," uvádí marketingová manažerka OC Forum Kateřina Kejřová.

Momentálně v OC Forum probíhá také aktivita studentů ústeckého Gymnázia Jateční s názvem Den dobra. Výtěžek z této akce je určen neziskové organizaci Helppes, která vychovává asistenční psy pro handicapované děti.

Finanční prostředky jsou určeny pro psa Hektora, který bude po výcviku asistovat dvěma bratrům, 6ti letému Tomáškovi a 15ti letému Davidovi. Chlapci musí být pod stálým dohledem, Hektor se proto stane velkou pomocí i pro rodiče obou chlapců.

Do 24. prosince bude také fungovat Ježíškova pošta či akce Adventní kalendář, ve které lze každý den soutěžit o zajímavé ceny. Pro milovníky radovánek na ledu je až do Silvestra otevřené ledové kluziště.