Nejlepší jahodové recepty zveřejňujeme v Ústeckém deníku každý pátek, následující týden tak mají čtenáři poslední možnost poslat svůj recept a zapojit se do naší soutěže.

Recepty můžete posílat včetně fotografií, nezapomeňte připojit kontakt.

Zde jsou další tři vítězné recepty z naší soutěže.

Jahodová roláda

Těsto: 6 vajec, 6 lžic cukru, 1 lžíci polohrubé mouky, špetka kypřícího prášku

0,5 kg jahod, 4x šlehačka, 4x ztužovač do šlehačky, 2 lžíce Granka

Žloutky a cukr ušleháme, pak přidáme polohrubou mouku s trochou kypřícího prášku a nakonec sníh z bílků. Těsto nalijeme na předem připravený pečící papír na plechu. Dáme péct do vyhřáté trouby na 170st.C na 10 minut. Upečený, ještě teplý piškot zarulujeme a necháme vychladnout. Poté roládu rozbalíme.

4 šlehačky ušleháme se ztužovačem a tuto směs rozdělíme na dvě stejné poloviny. Do druhé poloviny dáme 2 lžíce Granka. Rozbalenou roládu potřeme bílou šlehačkou, do které přidáváme nakrájené jahody. Roládu zarolujeme a navrch dáme druhou polovinu šlehačky s Grankem, ozdobíme jahodami a dáme do ledničky vychladit.

Autor: Eliška Lásková

Jahodové pirohy

Ingredience: 250 g polohrubé mouky, 1 vanička tvarohu, 100 g másla nebo Hery, 1 vejce, jahody

Z mouky, tvarohu, vajíčka a másla (nebo Hery) vypracujeme vláčné hladké těsto. Těsto vyválíme na plát asi tak 0,5 cm silný a vykrájíme kolečka. Na každé kolečko dáme jahodu nebo dvě, podle velikosti kolečka a jahod. Přehneme a vidličkou umačkáme okraje pirohu.

Dáme péct do trouby na teplotu 180C, asi na 30 minut. Po upečení necháme vychladnout, pocukrujeme moučkovým cukrem.

Autor: Kateřina Hůlková

Medové koláče s jahodami

Těsto: 600g hladké mouky, 4 lžíce medu, 2 vejce, 50g másla, 150g cukru moučka, půl lžičky jedlé sody, trocha mléka

Náplň: 250g másla, 200g cukru moučka, 1 vanilkový cukr, trocha citronové šťávy, 200g jahod, 1 cukrárenské červené želé

V hladké mouce zamícháme jedlou sodu, přidáme med, vejce, rozpuštěné máslo a moučkový cukr. Podle potřeby přidáme trochu mléka a těsto na vále smícháme. Rozdělíme na dvě části, které rozválíme. Postupně pláty upečeme na vymazaném plechu, ještě před pečením je propícháme vidličkou.

Připravíme si náplň. Smícháme máslo s moučkovým cukrem, po kapkách přidáváme citronovou šťávu a vanilkový cukr.

Po vychladnutí jeden díl potřeme polovinou krému a posypeme jahodami pokrájenými na kousky. Položíme na něj druhý plát, přitlačíme a potřeme zbylou náplní. Navrch poklademe jahody pokrájené na kolečka a zalijeme cukrárenským želé. Odložíme do chladu, aby pláty změkly.

Autor: Michaela Féllingerová

Jahodové pirohy.