Panelákové sídliště v ulici Jindřicha Plachty v ústecké části Mojžíř skrývalo varnu drog. Upozornil na ni kouř vycházející z bytu a následný telefonát od jednoho z obyvatel lokality. 

Prověřit situaci se ve čtvrtek 29. července v půl třetí ráno vydaly hlídky městské i státní policie. Kontaktovaly nájemnici označeného bytu a požádaly ji o vstup kvůli kontrole. "Dotyčná žena vstup do bytu oběma hlídkám dobrovolně umožnila. Ty v bytě zkontrolovaly všechny pokoje kromě jednoho, který byl uzamčen. Přítomná žena hlídkám tvrdila, že v pokoji má majitel bytu svoje osobní věci a ona nemá do tohoto pokoje chodit," popsal situaci Jan Novotný, zástupce ředitele Městské policie Ústí nad Labem.

Na výzvu policistů nakonec žena zamčený pokoj přece jen dobrovolně otevřela. "Byla tam varna drog, kde byl ještě zapnutý dvouplotýnkový vařič. Z pokoje vycházel přes otevřené okno zbytkový kouř a zápach z chemikálií," uvedl Novotný. Přítomná žena policistům sdělila, že pokoj pronajmula za dvě stě korun jednomu muži. Toho následně strážníci našli v kuchyni bytu, kde se schovával. "Jednalo se o muže středního věku, který hlídkám sdělil, že materiál na výrobu drog přinesl společně s jeho známým a jednou ženou, kteří měli v pokoji drogy vařit, a kteří ještě před příchodem policistů z bytu utekli," dodal zástupce ředitele strážníků.

Případem se bude dále zabývat Policie ČR.