„Bylo to životní rozhodnutí,“ řekla na úvod Denisa přímo v místě, kde budova s desítkami místností stojí. „Obrovský kus práce jsme tu už udělali, ale v až tak katastrofálním stavu to na začátku nebylo,“ vzpomínala s tím, že dům se jí líbil na první pohled. „Mám ráda staré budovy, nebylo tehdy co řešit. První cíl? Zařídit bydlení pro sebe," vzpomínala.

Ředitel Montessori mateřské školy Ústí nad Labem Daniel Hoffman
Ředitelem ve 32 letech. Ústečan na Klíši otevře Montessori školku, děti se hrnou

„Poté následovala rekonstrukce prvních pokojů pro hosty. Nechtěli jsme po ekonomické stránce otálet, navíc jsme začali v době, kdy se vše zdražilo. Naštěstí mám chlapa, který umí všechno, takže jsem díky tomu ušetřila spoustu peněz. Nyní se dělá společenská místnost,“ poodhalila dál s tím, že mlýn je vlastně stále ještě v rekonstrukci, ale přesto v něm už přebývají hosté ve čtyřech pokojích s celkem jedenácti místy.

Penzion Sebuzínka

Za noc pro dvě osoby zaplatíte 1500 korun i se snídaní. Pobyt pro jednoho tak vychází na 750 korun. V budoucnu bude penzion k dispozici pro menší svatby, večírky, konference, školení a další akce.

V pátek měli obsazeno. „Hlavně pokoj s výhledem na Labe a okolní kopce je žádaný. Vsadili jsme na rezervace přes celosvětově známé webové portály,“ objasnila majitelka. Od rozhovoru odbíhala několikrát. K žehlení, rannímu servisu, obsluze hostů, jak se tak říká, nezastavila se. „O zaměstnancích nemůže být zatím vůbec žádná vážná řeč," zasmála se.

Zrekonstruovaný dům v Matiční ulici.
Ústí nad Labem dokončuje další sociální byty v proslulé Matiční ulici

Unikátní pobyt v srdci Českého středohoří si ovšem užívají i cizinci, lokalita táhne. „Jsme z Německa a je to prostě nádherné. Krajina je skvělá, užíváme si to naplno,“ shodla se čtyřčlenná rodina.

Do penzionu v Sebuzíně v dubnu zamířil i Tamas z norského Eidfjordu, o dojmy se podělil na internetu. „Místo je v úžasném prostředí a pokoje jsou přesně takové, jako na fotkách, navíc čisté,“ napsal. Pozitivně již reagovali i Holanďané či Rakušené, navrch samozřejmě řada Čechů.

Velký zájem překvapil i samotnou strůjkyni nápadu. „Lidé jezdí, ze zahraničí i z Česka, zájem mají. Ozývají se mi zákazníci i mimo internet, třeba jen tak na doporučení, že o nás někde slyšeli a rádi by přijeli,“ počítala Denisa první zisky.

„Chceme rozšířit penzion na osm pokojů a ve sklepě mít i saunu. Nemám přehnané ambice, jen mě baví vymýšlet, tvořit, design je moje vášeň. Když si to tady na sebe vydělá, bude to fajn,“ uzavřela skromně třicetiletá Denisa.

Ústecká bigbeatová legenda Bonifanti slaví letos své 60. výročí. Dnes vystupuje ve složení: Ivan Dostál (na snímku vpravo) basa a zpěv, Vladimír Kettner (na snímku druhý zleva) kytara a zpěv, Pavel Šula kytara, Milan Morava bicí.
Ústečtí Bonifanti hráli pro herce Anthonyho Quinna. Dnes je členům přes 70 let