Dýky, plot, lyžáky nebo dokonce auto na značkách s technickou. I takové věci lze nalézt v ústeckých ztrátách a nálezech. Právě příběh, jak někdo může postrádat pojízdné auto s platnými registračními značkami, je sám o sobě dost kuriózní.

Starosta centrální radnice Jan Tvrdík uvedl, že neznámý řidič vůz odstavil v centru Ústí. „Na policii se obrátil pán, že před jejich domem stojí několik týdnů auto s pootevřeným oknem. Na místo přijela hlídka a začala šetřit, komu vůz patří," řekl starosta Tvrdík.

Jitka Parýzková ukazuje zapomenuté věci, ke kterým se nikdo nepřihlásil. Úředníci mají teď za úkol zjistit jejich reálnou hodnotu. Úřad je poté prodá a peníze dá do rozpočtu.Jedná se o volkswagen v tuningu. „Podle registru vozidel úředníci zjistili majitele. Ten ale předložil kupní smlouvu, že auto prodal. Tak kontaktovali kupce. Ale ten se prokázal, že auto prodal dále. Takhle se situace opakovala vícekrát. Podle poslední smlouvy měla auto vlastnit paní z Prahy. Ta ale úředníkům řekla, že zmíněný vůz nikdy nevlastnila. Jelikož je auto plně funkční, museli jsme ho zaevidovat do ztrát a nálezů," doplnil Jan Tvrdík.

Úřednice Jitka Parýzková doplnila, že věci ve ztrátách a nálezech pocházejí většinou z úschovny Českých drah nebo jde kousky zabavené sběračům kovů.

„Když se o nález nikdo v zákonné lhůtě nepřihlásí, úřad ho prodá a utržené peníze dá do rozpočtu obvodu," dodala Parýzková.