U stromku v jejich kuchyni se hromadí další. Auto na dálkové ovládání, několik míčů, panenky, kočárek, splétací gumičky nebo kabelka.

Dárky k dětem proudily hned z několika míst. Jednak se domov zapojil do charitativní akce Českého rozhlasu, další jsou ze stromu splněných přání a mnohé dostaly i od vychovatelů. Mnohé jako každý rok přinesli individuální dárci. „Svá přání děti kreslily. Ty menší věří na Ježíška. Se staršími jsme se domluvili, že jim pravdu zatím neprozradí," vysvětlila ředitelka Hana Melzerová.

Pro některé děti jsou Vánoce v dětském domově dokonce první v jejich životě. „Máme zde pět sourozenců, kteří Vánoce nikdy ještě nezažili. Byli z těch svátků velmi překvapení," dodala.
Slavnostní večer měly děti již v pondělí 22. prosince. Letos mimořádně v hotelu Vladimir. „Měli jsme tam řízky, salát, pití a dost," vypočítává Alan.

Na Štědrý den si děti, které si jejich rodiny nevzaly domů, dokonce vařily. Cukroví již napekly předem, ale dělaly i bramborový salát a opekly si vinnou klobásu. Pomáhaly všechny, i když hlavní práce samozřejmě zůstala na těch starších.

I v dalších dnech bude dětský domov ještě spíše prázdný. Některé děti jsou ještě doma, další odjely na zimní tábor a vrátí se po Silvestru. Ty zbývající čeká malá oslava Nového roku.