Už ve čtvrtek 14. dubna bude zahájena akce s názvem „Velikonoce“, která bude probíhat až do pondělí. Policisté v celé republice budou dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu.

"Policisté se primárně zaměří na místa s vysokým dopravním zatížením. Podívají se také do turisticky významných oblastí a rizikových míst, kde řidiči nejvíce porušují pravidla silničního provozu a kde nejčastěji dochází k dopravním nehodám," řekla tisková mluvčí policie Hana Rubášová.

Dopravní policisté budou kontrolovat dodržování nejvyšší dovolené rychlosti, způsob jízdy a používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů. Dále se zaměří na kontrolu dokladů předepsaných k řízení a provozu motorového vozidla, technický stav vozidel, či zda se řidiči během jízdy plně věnují řízení.

Drtivá většina marketů zůstane na Velikonoční pondělí uzavřená.
PŘEHLEDNĚ: Otevírací doba o Velikonocích. Kde si nakoupíte, kde je zavřeno

"Svátky jsou vždy spojené se zvýšeným provozem na našich silnicích a s tzv. „sváteční“ řidiči. Dbejte tak na zvýšenou opatrnost během svých cest, vzájemnou ohleduplnost a toleranci. Nepřeceňujte své síly a buďte předvídaví," dodala Rubášová.

Letošní Velikonoce mohou být podle předpovědi ve znamení chladného počasí, je tedy na místě přizpůsobit jízdu stavu a povrchu vozovky. Není vyloučeno, že se místy bude vyskytovat sněžení a silnice mohou také namrzat.