Přinášíme vám tipy na velikonoční zábavu po celém kraji!

Vlakem do Zubrnic

Kdy: pátek 25. března
Kde: Ústí nad Labem - Zubrnice
Zubrnická museální železnice zahajuje pravidelný víkendový provoz. Do Zubrnic se historickou lokálkou můžete svézt už v pátek 25. března. Vlaky budou odjíždět z nádraží Ústí nad Labem – Střekov. Čtyři páry vlaků budou jezdit vždy o víkendech a svátcích až do 31. října. Na výlet se ale můžete vydat i Podřipským a Kamenickým motoráčkem, po Švestkové dráze z Mostu do Lovosic nebo Doupovské dráze mezi Kadaní a Žatcem!

Velikonoce v ústecké zoo

Kdy: od 24. do 28. března
Kde: Zoologická zahrada Ústí nad Labem
Tradiční akcí je kvíz O vejce ptáka nandu, kterým chce zoo soutěžícím, většinou dětem s rodiči, předat zábavnou formou informace ze života zvířat. Nejzajímavější část programu proběhne v pondělí 28. března, kdy je připravena velikonoční nadílka pro vybrané druhy zvířat.

Velikonoční jarmark

Kdy: neděle 27. března od 10 do 16 hodin
Kde: Zámek Benešov nad Ploučnicí
Zpříjemněte si Velikonoční neděli výletem na řemeslný jarmark. Uvidíte nespočet originálních ručně vyráběných ozdob a ochutnáte spoustu dobrého jídla i pití. Pokud v pátek nebo sobotu zajedete do Lorety v Rumburku, máte šanci spatřit ojedinělý pašijový betlém a fotografie velikonočních jízd z Mikulášovic a Horní Lužice. Děti si mohou kreslit ve výtvarné dílně.

Výstava kraslic

Kdy: do 31. března
Kde: Dubí, Dům porcelánu s modrou krví
Výstava nabízí přes 200 typů kraslic zdobených tradiční malířskou technikou, ale i batikované kraslice, zdobené voskem, ječnou a ovesnou slámou, s vyškrabovanými vzory i leptané kyselinou. Zaujmou zajíci a kuřata z dubské a duchcovské porcelánky i kraslice půjčené z Galerie kraslic v Libotenicích na Litoměřicku. Do Libotenic můžete zajet od pátku do Velikonočního pondělí, galerie vystavuje stovky kraslic.

Úštěcké Velikonoce aneb Zvesela do jara

Kdy: 26. března od 9 hodin
Kde: centrum města Úštěk
Už 16. ročník Úštěckých Velikonoc slibuje celodenní program s velkým dobovým jarmarkem. Můžete se těšit na průvod folklórních souborů a divadel, flašinetáře, harmonikáře, malování kraslic, pletení pomlázek, mini zoo či loutkovou scénu se soutěžemi pro děti. Na hlavní scéně vystoupí cimbálovka Studánka nebo kapela Péro za kloboukem. Jarmarkem třikrát projde obří třímetrová slepice s vejcem a svým krotitelem.

Velikonoce v Žatci

Kdy: 26. března od 9 hodin
Kde: Žatec, náměstí Svobody
Žatecké náměstí se promění ve velikonoční tržiště se zvyky a soutěžemi pro děti. Potěší vás vystoupení flašinetáře, show s biči nebo dog dancing, ale i vstup zdarma na chmelový maják nebo do Galerie Sladovna. Den si můžete zpestřit i Pohádkovými Velikonocemi, které se ve stejný den konají na nedalekém zámku Krásný Dvůr. Připraveny jsou pohádky, řemeslné tržiště, výtvarné dílny i muzika.

Velikonoční jarmark

Kdy: 25. až 27. března
Kde: Most, 1. náměstí
Ukázky starých řemesel, ruční dílny s výrobou pomlázek a kraslic, pohádky, pěvecká a taneční vystoupení, soutěž v pletení pomlázky i velikonoční show s králíky Bobem a Bobkem přinese jarmark v Mostě. Představí se i Cimbálovka Dušana Kotlára či Folklórní soubor Krušnohor.

Neděle v zooparku

Kdy: 27. března
Kde: Podkrušnohorský zoopark Chomutov
Přijďte si připomenout velikonoční zvyky a tradice a vyrobit něco na památku do skanzenu Stará Ves v zooparku.