Program začíná již v 6.30 ráno přehlídkou vozidel v areálu UJEP na Severní Terase. Po dvou hodinách se skvosty vydají na krátkou cestu na Mírové náměstí. Od 9.00 do 11.00 zde proběhne jejich výstava. Pyšní majitelé určitě rádi o svých miláčcích prozradí zájemcům ledacos zajímavého.

Na Zámecké náměstí letos nepojedou

Úderem jedenácté odstartuje první etapa, která povede před Předmostí, Kočkov, Chuderov, Lipovou, Velké Chvojno, Libouchec, Varvažov, Chlumec, Strádov a Krupku.

Cíl je letos opět u obchodního centra Olympia v Teplicích. Vloni vozidla pokračovala až na Zámecké náměstí v Teplicích, letos pořadatelé od této varianty bohužel ustoupili.

„Je to škoda, veteráni krásně ladily s prostředím historického jádra Teplic," povzdechl si Karel Grzonka z Teplic, jeden z obdivovatelů starých strojů.

O výstavu účastníků rallye ale nebudou zkráceni ani obyvatelé lázeňského města a okolí. Tříhodinová přestávka u Olympie bude věnována právě této činnosti.

Ve 14.00 se vozidla vydají do druhé etapy. Ta je zavede přes teplickou čtvrť Šanov, Suché, Rtyni na Bílinou, Řehlovice, Suchou, Milbohov, Chvalov, Hostovice a Trmice zpět do Ústí nad Labem.

Vojenská auta a malé motorky

Ukončení Ústecké veterán rallye je plánované na 17.00 v areálu UJEP. Vyhlášení výsledků proběhne ve 20 hodin.

Ve Rtyni se mohou účastníci Ústecké rallye potkat s jinou jízdou zajímavých strojů. Jedná se o spanilou jízdu „fichtlů", babet a dalších malých motocyklů z Úpořin do Rtyně a zpět.

Ta startuje od úpořinské krčmy U Pondělíků v 15.10. Zahrnuje také časovku v úseku Úpořiny Světice Úpořiny. Vyhlášení výsledků této jízdy proběhne v 19.00 a poté bude v krčmě následovat malý festiválek. Zahrají kapely Horní 29, Deviant Band a Paka v saku.

Do třetice se s historickými vozidly, tentokrát vojenskými můžete potkat v sobotu dopoledne na Teplicku. "Jako každý rok pořádáme jízdu kolony starých vojenských aut k uctění památky amerických letců sestřelených za druhé světové války," přiblížil organizátor Jaroslav Žampach.

Kolona, v níž nebudou kromě džípů a štábního vozidla chybět ani nákladní auta a obojživelník, vyrazí od teplického zahradnictví Dvořák v 8.00 směr Bílina. Z Bíliny bude pokračovat do Mukova, kde se účastníci zúčastní pietního aktu u památníku sestřelených letců.

"Následovat bude přesun zpátky do Teplic ke druhému památníku na Písečném vrchu. Tam jízda končí," doplnil Žampach.