Přestavba okružní křižovatky pod Větruší vstoupila do druhé části třetí etapy. Z tohoto důvodu začala v její blízkosti od pondělí platit opětovná úprava některých tras. Například auta jedoucí od Lovosic se na okružní křižovatku vůbec nedostanou - do Trmic, Předlic či na dálnici D8 musí použít objízdnou trasu přes město kolem Mariánské skály.

„Rovněž došlo k úpravě vedení dopravy po silnici I/30 ve směru od Děčína. Řidiči nemohou v tomto směru odbočit na okružní křižovatku Pod Větruší, povolený je pouze přímý směr na Lovosice,“ ujasnil aktuální stav krajský radní z odboru dopravy Jindřich Franěk. Ze směru od Děčína lze ale využít ulici Přístaviště, to však platí jen pro automobily do 3,5 tuny. Podle dopravního značení ovšem z této ulice nejde vjet na kruhový objezd.

Také výjezd z Ústí na Lovosice je pozměněný. Řidiči již nemusí na kruhový objezd a pokračují přímou cestou pod železničním mostem. Dopravu tam ovšem korigují semafory, a to kvůli vyjíždějícím vozidlům z vedlejší povodňové silnice, odkud směrem na Děčín míří auta jedoucí od kruhového objezdu a z ulice Žižkova.

Již v pondělí se právě v "Žižkovce" směrem z Trmic tvořily velké kolony, Ústečané na ně upozorňovali prostřednictvím sociálních sítí. „Zkusila jsem kolem jedné hodiny odpoledne projet a dlouho tam zase nepojedu. Ústí je rozkopaný snad na každém rohu. Šílenost,“ postěžovala si na Facebooku například Petra Tyrnerová.

Přestavba okružní křižovatky pod Větruší spadá pod Správu a údržbu silnic Ústeckého kraje a má být hotova podle posledních informací do letošního srpna. Její dokončení podle Jindřicha Fraňka závisí na souběžných protipovodňových pracích. Cílem rekonstrukce křižovatky je rozšíření a změna vedení odbočovacích pruhů tak, aby došlo ke zkapacitnění okružní křižovatky.

Po dokončení čeká řidiče podél Labe dvouměsíční návrat k běžnému provozu, který v první polovině listopadu přeruší úplné uzavření Benešova mostu v souvislosti s jeho rekonstrukcí. Oprava prostředního ústeckého mostu ochromí dopravu na dva roky.

Mohlo by vás zajímat: Už slouží. Ústí nad Labem otevřelo nové parkoviště, proč je levnější než jinde?

Město otevřelo nové parkoviště, proč je levnější než jinde? | Video: Deník/Jan Pechánek