Akce se zúčastnili reprezentační padelisté a představitelé města. "Jsem moc ráda, že se podařilo dokončit vybudování tohoto sportoviště a těším se, že ho bude moci využívat veřejnost," sdělila náměstkyně ústeckého primátora Věra Nechybová.

Městské služby nechaly vybudovat venkovní kurt, který má rozměry 10x20 metru. Plocha hřiště je pokryta umělým povrchem, konstrukce je v zadních a částečně bočních stěnách vyplněna skly a doplněna kovovým pletivem. Součástí konstrukce je i osvětlení.

„Kurt stojí vedle víceúčelového hřiště a dvou tenisových kurtů, zázemí včetně šaten a sprch je ve správní budově. Rakety jsou k půjčení,“ řekl Tomáš Vohryzka, ředitel Městských služeb, pod které sportovní areál na Větruši spadá. Hodina padelu přijde na 300 korun, areál je v provozu denně od 8 do 20.00.

Kurtů na padel je v Česku asi 30 a další přibývají. Padel je sport příbuzný squashi a tenisu. Hraje se obvykle ve dvojicích, přičemž týmy jsou od sebe odděleny sítí na hřišti o rozloze zhruba třetiny tenisového hřiště.

Mohlo by vás zajímat: Brná se chlubí vinicí, koupaliště prošlo proměnou. Minigolf je minulostí

Koupaliště Brná. | Video: Deník/ Martin Košťál