Dojde k omezení v křížení silnic I/30 a II/613 (ul. Pražská, Střelecká a Přístavní), kde bude od 17. června povolen pouze přímý směr od Prahy na Děčín (řidiči nebudou moci odbočit vlevo na okružní křižovatku Větruše). Opačně bude povolen směr od Děčína na kruháč (nebude možné jet podél Labe přímo na Prahu) – k tomuto spojení bude třeba využít okružní křižovatku. Při výjezdu z kruháče směr Praha budou řidiči muset použít „povodňovou“ komunikaci.

Práce na světelné křižovatce Pražská - Přístavní – Střelecká má na svých bedrech Správa a údržba silnic Ústeckého kraje. Cílem je rozšíření a změna vedení odbočovacích pruhů, tak aby došlo ke zkapacitnění okružní křižovatky. Tato stavba má být hotova do červenec a vyjde zhruba na 19 milionů korun.

close Práce pod Větruší třetí etapa. info Zdroj: Ústecký kraj zoom_in Práce pod Větruší třetí etapa.

Momentálně pod ústeckou dominantou probíhá ještě rekonstrukce železničního mostu směr Západní nádraží přes řeku Bílinu a Střeleckou ulici. Stavební práce mají být kompletně hotové letos v říjnu a budou stát přibližně 90 milionů korun. Investorem je Správa železnic.

close Práce pod Větruší třetí etapa. info Zdroj: Ústecký kraj zoom_in Práce pod Větruší třetí etapa.

Mohlo by vás zajímat: Ústí má nejmodernější kardiocentrum v Česku. Nové lékaře KZ láká na stipendia 

Ústí má nejmodernější kardiocentrum v Česku. | Video: Deník/Jan Pechánek